Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřické pivní slavnosti potěší a žízeň uhasí

pivni slavnostimpV Litoměřicích mít žízeň nebudete. Šestý ročník litoměřických Pivních slavností se uskuteční v sobotu 15. srpna opět na Mírovém náměstí. K omezení průjezdnosti aut přitom nedojde, ubude však počet parkovacích míst ve středové části prostoru.

„V pátek pozdně večer uzavřeme s ohledem na přípravu akce střed náměstí, včetně míst určených pro parkování. Prosíme, aby z bezpečnostních důvodů lidé nevstupovali do vyhrazeného místa, a umožnili tak bezproblémovou instalaci stánků, pódia a techniky,“ žádá Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, které jsou organizátorem již 6. ročníku akce, jejíž návštěvnost rok od roku stoupá. Proto musely být slavnosti přesunuty z Tyršova na prostornější Mírové náměstí.

Na návštěvníky přitom letos čeká vskutku náročný úkol. Své produkty hodlají prezentovat více než tři desítky pivovarů. Nabídka piv a pivních speciálů tak bude zřejmě rekordní. Zájem mini a malých pivovarů o účast na litoměřických pivních slavnostech totiž roste. Zejména proto, že právě jim byly slavnosti od prvopočátku určeny. „Nízkou cenou za umístění stánku a osobním přístupem se snažíme vytvořit účastníkům příjemné prostředí a poskytnout vhodné podmínky nejen pro prodej samotného piva, ale především pro zajímavou propagaci jednotlivých značek,“ dodala ředitelka Kmoníčková. Loga všech pivovarů budou letos umístěna přímo na pódiu a jejich zástupci dostanou příležitost je za pomoci moderátora osobně na podiu představit.

Bavič a moderátor programu NASTY (Petr Cerha) má připravenou řadu soutěží nejen o pivní ceny. Soutěžit se bude v mnoha netradičních pivních disciplínách. Připravena je i hlasovací soutěž o nejlepší pivovar, v níž rozhodnou hlasy spokojených pivařů a pivařek.

O zajímavou hudební nabídku se od 13 hodin do půlnoci postupně postarají LUCIE revival, Wono sito sedne, Rybičky 48, Prowizorium, Michal Hrůza, 100 Legs a Markýz John. Dorazí i promo autobus Tullamore Dew s ochutnávkou irské whisky. Organizátoři nezapomínají ani na dětské návštěvníky v doprovodu rodičů – i pro ně jsou nachystány speciální atrakce.

Hasit žízeň návštěvníků budou více než tři desítky pivovarů: Bakalář/Rakovník, Rampušák/Voděrady, Mordýř/Dolní Ředlice, Slepý krtek/Ujkovice, Blahovar, Monopol/Teplice, Žatec, Nymburk, Nová Paka, Klášter, Krčín/Sedlčany, Černá Hora/Brno, Rohozec, Mostecký kahan, Bernard, Padochov/Oslavany, Starokladno, Minipivovar Lounský žejdlík, Zámecký pivovar Břeclav, Chýně, Lužiny, Lobkowicz, Konrád/Vratislavice n. N., U tří růží/ Praha, Labuť / Litoměřice, Podřipský rodinný pivovar/Roudnice n. L., Antoš-Golem/Slaný, Zlatopramen, Gambrinus, Budvar, Plzeň a Svijany.

Pro vstup jsou určeny tři pokladny: naproti České spořitelně, v ulici Novobranská a u domu U Pěti panen v horní části náměstí. Vstupné na celodenní program je 80 korun, důchodci a děti do 15 let zaplatí 60 korun, děti do 110 cm, pejsci a kočárky mají vstup zdarma.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu