Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřické kulturní léto přinese řadu zážitků

logo lkl modreS vlastním logem a jednotnou propagací přichází první ročník Litoměřického kulturního léta. Město na realizaci akcí různého uměleckého žánru vyčlenilo milion korun. Oblast kultury tak byla nad rámec dosavadních kulturních grantů a finanční podpory pěveckých a divadelních souborů znovu významně posílena.

Po loňském úspěchu Carminy Burany, tedy společném koncertu Teplické filharmonie a litoměřických pěveckých sborů, se i letos veřejnost může těšit na řadu dalších kulturních lahůdek, které se uskuteční pod hlavičkou Litoměřického kulturního léta," informoval místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Zhruba čtyřicet akcí města a jeho partnerů, jako jsou kulturní spolky, neziskové organizace a různá zájmová sdružení, proběhne od května do září. Na program budou zařazeny Litoměřické svátky hudby, Litoměřická letní filharmonie, koncert pěveckých sborů s Teplickou filharmonií nazvaný Litoměřická operní noc a další veřejnosti již známé kulturní akce, stejně jako zcela nové projekty. Příkladem je festival Sunfest, kdy se představí mladé kapely nejen mladému publiku, nebo festival ohně a pohybu.

Koncept „Likulu" (pracovní název projektu) je dlouhodobě diskutován v rámci pracovní skupiny, v níž se od roku 2012 dobrovolně scházejí zástupci téměř všech kulturních subjektů působících na území města. Na poslední schůzce, která se uskutečnila tento týden, byl finalizován.

„Finální podobu předložíme nejprve komisi kultury, poté radě města a následně zastupitelstvu ke schválení," podotkla vedoucí odboru kultury, školství, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.


Jednotnou grafiku projektu, včetně loga, navrhla Litoměřičanka Barbora Beranová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu