Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ZUŠ zápisy

Litoměřická ZUŠ zve k zápisu a chystá vystoupení žáků i učitelů

Ze čtyř oborů – hudebního, výtvarného, literárně dramatického a tanečního, mají na výběr v příštím školním roce zájemci o studium na Základní umělecké škole v Litoměřicích. Už teď ale mohou rodiče přihlašovat své děti, a to prostřednictvím on-line přihlášky, která je na stránkách školy www.zusltm.cz, nebo na www.izus.cz.

Jak uvedla ředitelka ZUŠ Dominika Valešková, v průběhu června bude škola přihlášené kontaktovat a pozve je k talentovým zkouškám. Výtvarný a taneční obor už termíny znají - prvně jmenovaný 27. června, taneční pak o den později. Dramatický obor pozve přihlášené na červnové termíny, nejpozději však do 30. června. Časy ještě škola upřesní. Pokud jde o pobočky ZUŠ (Terezín, Úštěk, Liběšice, Křešice, Brozany a Bohušovice), tam bude záležet na dohodě rodičů s jednotlivými pedagogy.

U hudebního oboru lze očekávat tradičně velký zájem o hru na klavír, větší šanci zapsat se však budou mít zájemci o studium dalších, především dechových a smyčcových nástrojů, kde je nabídka bohatší.

Rodičům i dětem mohou pomoci v rozhodování nadcházející veřejná vystoupení žáků v Divadle K. H. Máchy – taneční obor se představí v úterý 17. května v 18 hodin, hudební ve stejném čase o den později. Ve čtvrtek 26. května pak v Kině Máj zahrají učitelé ZUŠ nejmladším žákům základních škol (viz snímek ze stejné akce z roku 2018). 

V tomto školním roce navštěvuje litoměřickou ZUŠ téměř tisíc žáků. Škola, která loni oslavila 120 let své činnosti, dosahuje každoročně výborných výsledků v krajském i celostátním měřítku.

Text a foto: Miroslav Zimmer


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu