Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřická školní fóra jsou pilotním projektem Zdravých měst

skolniforummp

Žáci litoměřických základních škol mají v těchto dnech příležitost bez ostychu říct, co se jim líbí na škole, ve městě a naopak co by si přáli změnit nebo vylepšit. Zdravé město Litoměřice tak tento týden zahájilo druhý ročník školních fór, která vyvrcholí společným „Mladým fórem“.
První dvě školní fóra se uskutečnila v Základní škole Boženy Němcové a v ZŠ U Stadionu.

„Obě byla na vysoké úrovni. Děti přicházely s rozumnými nápady a dokázaly kriticky vystihnout i to, co se jim nelíbí,“ konstatoval předseda Národní sítě Zdravých měst a litoměřický zastupitel Petr Hermann.

 

Jde o druhý ročník akce, v jejímž úvodu školáci dostávají také zpětnou vazbu o tom, zda-li se jejich předchozími podněty někdo skutečně zabývá. „Loni jste upozorňovali na to, že naše škola není bezbariérová. Ve spolupráci se zřizovatelem, tedy městem, již pracujeme na projektu, jehož výsledkem bude stavba venkovního výtahu, který umožní handicapovaným lidem dostat se i do varhanního sálu v patře,“ informoval mimo jiné školáky ředitel ZŠ Boženy Němcové Václav Hanč.

Způsob práce s mládeží, jakým probíhá v Litoměřicích, je vzorem i pro ostatní členy celorepublikové Národní sítě Zdravých měst. Cílem školních fór je získat pohled mladé generace na současné podmínky a budoucí rozvoj školy, kterou navštěvují. Zároveň je smyslem probouzet u dětí zájem o veřejné dění a ukázat jim, že i ony ho mohou ovlivnit.

Text pod foto v úvodu: První školní fórum i za aktivní účasti zástupců města a městského úřadu se uskutečnilo v Základní škole Boženy Němcové. Moderoval ho bývalý starosta dětského zastupitelstva, dnes již pedagog školy Tomáš Zika (na snímku při diskusi s dětmi).

 

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu