Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřická radnice zakoupila iglú pro bezdomovce

iglu4mpMěsto Litoměřice zavádí iglú pro bezdomovce. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu zakoupil dva nouzové přístřešky. Novinku pojmenovanou „Iglou“ včera vedoucí odboru Renáta Jurková a místostarosta Lukas Wünsch předali zástupcům Farní charity Litoměřice a NADĚJE Litoměřice.

„Zvyšuje kvalitu života lidem bez domova a pomáhá jim přečkat mrazivé noci,“ uvedla Renáta Jurková. Iglú se zahřívá teplotou lidského těla. Uvnitř může být až 18 °C. Jeho složení zabere přibližně minutu. Vypadá jako malý tunel a vejde se do něj jeden člověk s osobními věcmi, případně i se psem. Bílé iglú z polyetylenové pěny je nehořlavé, odolné, omyvatelné a lehce opravitelné.

Terénní pracovníci obou neziskových organizací zabývající se problematikou lidí bez domova v Litoměřicích si sami určí, komu nouzový přístřešek přidělí. „Máme již několik tipů, nejdříve však musíme nastavit pravidla užívání,“ informoval vedoucí Střediska sociální prevence a humanitární pomoci Farní charity Litoměřice Jakub Ružbatský.

Nápad iglú pro bezdomovce se zrodil ve Francii a zásluhou Pavly Klečkové a Manu Chilauda se projekt začal realizovat i v Čechách. Město Litoměřice nabízí ubytování na lůžku v sociálních zařízeních v počtu 115, a to v ubytovně v Želeticích a v ulici Marie Pomocné. Jde však o zařízení, která podléhají určitému režimu, který není pro řadu obyvatel bez domova akceptovatelný. Právě pro potřeby těchto lidí by měly sloužit zakoupená iglú.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu