Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřická radnice rozšiřuje podporu živnostníků

mestompLitoměřická radnice je připravena finančně podpořit jak živnostníky podnikající v nebytových prostorách nacházejících se v majetku města, tak i osoby samostatně výdělečně činné, jež platí za své provozovny nájem soukromníkům. Rozhodli o tom dnes radní města.


Živnostníkům s nájemní smlouvou uzavřenou s městem bylo nejprve odloženo a následně bude odpuštěno nájemné za dobu, kdy z nařízení Vlády ČR byla provozovna uzavřena. Ostatní dostanou od města jednorázový příspěvek ve výši deset tisíc korun. Podmínkou je mj. aktivní živnostenské oprávnění na hlavní činnost a nahlášená provozovna v Litoměřicích v době vládou nařízeného uzavření provozoven.

„Cítíme, že OSVČ jsou skupinou lidí, na kterou ztěžka dopadá současné restrikce související s epidemií. Snažíme se pomoci v rámci našich finančních možností, protože ani my nevíme, jak výrazně se sníží příjmy města,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.

Rada města prozatím vyčlenila pro tyto účely tři miliony korun. Kolik živnostníků jednoduše sestavená kritéria splní a o příspěvek se přihlásí, není v tuto chvíli zřejmé. „Žádosti musí být podány do konce dubna, zpracovávat je budeme průběžně,“ upřesnila Marcela Škrancová, vedoucí litoměřického živnostenského úřadu, který má příjem a vyřizování žádostí od dnešního dne na starosti. Finance budou poskytnuty neprodleně po vyřízení žádosti a podpisu smlouvy formou bezhotovostního převodu. Podrobnější informace, včetně příslušných formulářů, najdete na webových stránkách města https://www.litomerice.cz/dokumenty-meu/10174-financni-podpora-osvc

Zároveň s tím bude odložena a následně odpuštěna platba firmám využívajících služeb pultu centrální ochrany provozovaného městskou policií. „O uvolnění dalších 300 tisíc korun pro potřeby projektu „Liťák si pomáhá“ podporovaného Okresní hospodářskou komorou budou jednat zastupitelé zřejmě na svém dubnovém jednání,“ doplnil informace místostarosta Lukas Wünsch.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu