Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přívětivý úřad

Litoměřická radnice i pošesté zabodovala v soutěži Přívětivý úřad

Litoměřická radnice je znovu jedním z nejpřívětivějších úřadů v republice. Na šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad skončila v kategorii obcí s rozšířenou působností na třetím místě v rámci Ústeckého kraje. Ocenění převzal 8. listopadu v Arcibiskupském paláci v Olomouci z rukou náměstka ministra vnitra Petra Vokáče místostarosta města Lukas Wünsch.

Letos byl městský úřad oceněn zejména za HR (oddělení lidských zdrojů) projekty během „doby covidové“. Jedním z nich jsou inspirativní setkávání personalistů a HR manažerů na radnici. Jde o pravidelné besedy personalistů z litoměřického regionu k aktuálním tématům z HR a inspiracím z jiných oblastí. Dalším projektem je SOS zaměstnanecká linka. Jde o program zaměstnaneckých výhod poskytovaný úřadem jako benefit. Účelem této linky je pomáhat při řešení osobních problémů zaměstnanců, které by mohly mít nepříznivý dopad na jejich pracovní výkon, zdraví a pohodu. SOS linka zahrnuje krátkodobé poradenství, podporu a doporučení pro zaměstnance a členy jejich rodin.

Město v roce 2020 představilo také projekty spojené s pandemií. Poskytovalo například aktualizace dat a přehled platných mimořádných opatření. Podstatou byla podpora a pomoc pro starosty a tajemníky správního obvodu, kteří obdrželi přehledné tabulky o aktuálních vládních nařízeních doplněné o konkrétní příklady z praxe úřadu. Město také dále rozvíjelo svůj projekt dobrovolnictví svých zaměstnanců (např. dohodou s krajskou hygienickou stanicí pro výpomoc s trasováním nebo spoluprací s Českým červeným křížem formou pomoci na covid jednotce v nemocnici). Duševnímu zdraví a pohodě zaměstnanců pomáhá také projekt online jógy na radnici a online individuální psychoterapie. Samozřejmostí byla možnost práce z domova (home office). V neposlední řadě se město zaměřilo na pomoc samoživitelům a samoživitelkám a na distribuci potravinových balíčků pro seniory.

„Velice mě těší, že náš úřad dosahuje každoročně takových výsledků. Svědčí to o dlouhodobě skvělé práci. Poděkování patří jak bývalému tajemníkovi Milanu Čigášovi, tak všem, kteří se na těchto úspěších podílejí,“ sdělil litoměřický starosta Ladislav Chlupáč. „Rozhodně nechceme usnout na vavřínech. I do dalších let chystáme řadu zajímavých projektů a aktivit,“ doplnil Ladislav Chlupáč.

V minulých letech litoměřická radnice zaujala hodnotící komise například zavedením pobočky matriky v nemocnici, jednotným grafickým vizuálem, informovaností o sociálních službách pomocí mobilní aplikace Komplan, pořízením elektrokol pro pracovníky úřadu nebo omezením používání plastových výrobků jak na městských akcích, tak přímo na úřadu.

Městský úřad v Litoměřicích boduje v soutěži Přívětivý úřad každý rok od jejího založení. V roce 2016 skončil stejně jako letos třetí v kraji, následující čtyři roky byl nejlepší. V roce 2019 se stal nejpřívětivějším úřadem v rámci celé ČR, vloni pak byl celorepublikově bronzový.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu