Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice získaly nejvyšší ocenění kvality veřejné správy

ocenenimpMěsto Litoměřice dosáhlo velkého úspěchu. Po Chrudimi se stalo teprve druhým městem v České republice, které bylo zařazeno do nejvyšší Kategorie A Místní agendy 21, jež je výrazem vysoké kvality veřejné správy. Ocenění z rukou předsedkyně pracovní skupiny Místní agendy 21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj Marie Petrové, podepsané ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, převzali včera odpoledne zástupci města v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Slavnostní akt se odehrál na závěr prvního dne dvoudenní celostátní konference Národní sítě Zdravých měst ČR, jež zároveň připomněla i 70 let od založení Organizace spojených národů. Zaměřena byla na sdílení osvědčených postupů v obcích, městech a regionech a na témata související s kvalitou úřadů, udržitelným rozvojem, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením či s mezinárodní spoluprací.

V průběhu prvního dne byli zástupci litoměřické radnice vyzváni k tomu, aby prezentovali před představiteli řady obcí, měst a regionů své zkušenosti se strategickým plánováním, jehož součástí je zásobník projektů, dále úspěchy dosažené v oblasti energetiky a projekty realizované v rámci globální odpovědnosti. Tedy témata, která jsou v souvislosti s Litoměřicemi vysoce ceněna a významně přispěla k zařazení do nejvyšší kategorie Místní agendy 21. „Litoměřicím velmi blahopřeji a vítám je v kategorii A. Věřím, že další města a obce k nám brzy přibudou,“ konstatoval Petr Řezníček, starosta města Chrudim, které na nejvyšší ocenění dosáhlo jako první.

„Velice si tohoto úspěchu vážím, protože za ním stojí několikaměsíční úsilí všech odborů městského úřadu při plnění náročných ukazatelů a kritérií potřebných pro vstup do nejvyšší kategorie A. Za to všem kolegům děkuji,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč.
Jak již starosta naznačil, cesta vedoucí k převzetí nejvyššího ocenění byla složitá. Vrcholila 14. října, kdy před rekordním počtem osmnácti hodnotitelů prezentovali v konferenčním sále hradu zástupci městského úřadu nejen silné stránky města, ale i jeho slabiny. Zároveň navrhovali způsoby, jejichž prostřednictvím lze dosáhnout zlepšení. „Bylo perfektní, že se celý tým soustředil hlavně na prezentaci slabých míst, protože to nebývá obvyklé,“ uvedla jedna z hodnotitelek Jiřina Vargová. Poukázat na oblasti, které je třeba zlepšit, se však Litoměřičtí nebojí. „Jen města, která si jsou vědoma svých slabin, se mohou dále rozvíjet,“ uvedl v té souvislosti starosta.

Následná hodnocení přítomného ministra životního prostředí Richarda Brabce i hodnotitelů Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj, zástupců ministerstev a dalších významných institucí byla více než příznivá a naznačovala, že úsilí Litoměřic bude korunováno úspěchem. Což se nakonec včera v Praze stalo.

 

Zástupci litoměřické radnice po předání nejvyššího ocenění. Zleva Marie Petrová (předsedkyně pracovní skupiny Místní agendy 21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj, starosta Ladislav Chlupáč, manažer geotermálního projektu Antonín Tym, místostarostové Pavel Grund a Václav Červín, energetický manažer města Jaroslav Klusák, vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková, vedoucí odboru životního prostředí Pavel Gryndler, zastupitel města a zároveň předseda Národní sítě Zdravých měst Petr Hermann a ředitel NSZM Petr Švec, zcela dole koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková společně s tajemníkem městského úřadu Milanem Čigášem.

ocennivp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta Chlupáč při své závěrečné řeči v Kaiserštejnském paláci v Praze.

ocenenivp4


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu