Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice získaly dotaci na modernizaci autobusového nádraží

Litoměřice začnou modernizovat autobusové nádraží. Půjde přitom o nejvýznamnější investiční akci letošního roku. Město totiž uspělo v Regionálním operačním programu Severozápad s žádostí o dotaci. Na realizaci projektu vyčísleného na celkem 61,4 milionu korun získalo 52,2 milionu korun, zbývající část zaplatí z vlastního rozpočtu. Modernizace autobusového nádraží v Litoměřicích přitom patří mezi finančně nejnáročnější projekty, které členové výboru Regionální rady ROP Severozápad v závěru loňského roku schvalovali.

Samotnou realizaci díla zajistí firma Chládek a Tintěra, která vyhrála výběrové řízení. Informační systém dodá firma ELTODO. „Stavební práce budou zahájeny v únoru. Skončí do konce září letošního roku," informoval starosta Ladislav Chlupáč s tím, že první fáze projektu zahrnuje vybudování provizorního autobusového nádraží.

Nové autobusové nádraží bude mít tvar oválu, s vnějším obvodem tvořeným průjezdní komunikací s jednosměrným provozem a vnitřním nástupištěm pro devět odjezdových stání, dvěma průjezdními nástupišti a jedním výstupním stáním. Vznikne zde odstavná plocha pro tři autobusy, parkoviště s kolmým řazením pro 79 osobních aut a podélný parkovací pás pro 17 vozidel, přičemž prvních 5 stání bude vyhrazeno pro taxislužbu, zbylých 12 pro veřejnost.

Společný vjezd a výjezd vozidel, s napojením na ulici Marie Pomocné, zahrnuje i 2,5 metru široký středový zelený ostrůvek, přerušený místem pro přechod chodců. Před výpravní budovou bude přes ulici M. Pomocné vybudován dělený přechod do Ostrovní ulice.
„Nástupiště má být zastřešené. Vzniknou zde nové toalety, instalován bude moderní informační systém. Součástí stavby je nové osvětlení celého prostoru, přeložky inženýrských sítí, nové přípojky kanalizace, vody pro veřejné WC a pozdější stavbu občerstvení. Vysazeno bude 48 stromků a řada keřů," doplnila informace Dana Svobodová, pracovnice Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu