Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice zahájily turistickou sezónu

sezonampTuristická sezóna v Litoměřicích byla dnešním dnem zahájena. Pro více než dvě stovky školáků připravilo město zdarma prohlídky podzemní expozice Důl Richard v proměnách času. Stalo se tak v den 73. výročí rozpuštění litoměřického koncentračního tábora (5. května 1945). Sezonu při této příležitosti odstartovalo i v České republice unikátní Muzeum křišťálový dotek s otisky dlaní českých i zahraničních osobností.

 

Nejen na téměř 200 školáků vycházejících z expozice, ale i na obyvatele města a jeho návštěvníky čekaly ve stánku v podloubí radnice před informačním centrem kvízy a soutěže spojené s drobnými odměnami a ukázkou propagačních materiálů města. „Zájemcům byla představena i nová turistická trasa s názvem ´Stezka za pivem a vínem´, na níž lidé poznají místa, která jsou úzce spjata s pěstováním révy vinné a vařením piva. Má několik zastávek zahrnujících i tři místní minipivovary, Klášterní vinné sklepy nebo expozici vín v hradu,“ popsala jednu ze zajímavostí vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová.

Novinkou letošní turistické sezóny je i před několika týdny instalovaný moderní infostánek města a společnosti Zahrada Čech na výstavišti a za několik týdnů také nová obrazovka ve zrekonstruované čekárně horního vlakového nádraží přinášející cestujícím informace o atraktivitách a událostech města.

Na informačním centru, které je během sezóny (až do 30. září) otevřeno sedm dní v týdnu, čekají na turisty nové suvenýry, propagační materiály Litoměřic i okolí, čokolády s fotografií města i nabídka místního vinařství. V loňském roce jeho služeb využilo 42 tisíc lidí, z čehož bylo 8 600 cizinců, mezi nimiž převládali německy hovořící turisté.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu