Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice žádají o dotaci na regeneraci části Pokratic

Po právě zahájené revitalizaci autobusového nádraží by v Litoměřicích mohla na řadu přijít i regenerace panelového sídliště Pokratice. Deset let starý projekt město aktualizovalo ve snaze získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Podání žádosti a záměr realizovat první část projektu schválili zastupitelé na svém lednovém jednání poté, co ministerstvo otevřelo vhodný dotační titul. První etapa projektu se týká okolí Pokratického potoka s návaznými veřejnými prostory a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy, kde je navržena oprava zpevněných povrchů, rekultivace veřejné zeleně a doplnění mobiliáře. Vhodným rozmístěním a typem zde bude veřejný prostor nenásilně rozčleněn na „poloveřejné" části před průčelími domů a hlavní trasu parkového charakteru.

„V trojúhelníkovém pěším „náměstí" za č.p. 414 je navržena obnova veřejného prostoru do podoby parku s víceúčelovou loukou. V horní části „náměstí", v pomyslném těžišti souběhu pěších tras, má stát dominantní strom s kovovou mříží s možností posezení v jeho okolí, stejně jako ve spodní části náměstí. Ve třetím nároží náměstí je situována stávající pěší lávka, která bude renovována," charakterizovala významné změny vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Rekultivace v okolí potoka by měla být provedena s cílem více začlenit tento významný přírodní prvek do sídliště. Zeleň má být prořezána, vysazena nová a přibudou pěšiny s lokálními vyrovnávacími schodišti. V plánu je nákup nového mobiliáře a herních či venkovních fitness strojů.

„Celkové náklady „Regenerace panelového sídliště Pokratice - I. etapa 2015" jsou předběžně vyčísleny na zhruba 6 milionů korun, přičemž 4 miliony korun by mohla činit dotace v případě, že budeme úspěšní," konstatoval místostarosta Václav Červín, který zdůraznil, že nejen centrum, ale i okrajová část města nyní dostává šanci být revitalizována.

Šanci uspět přitom v budoucnu mají i další části pokratického sídliště. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž avizovalo, že program podpory bydlení, jehož součástí je podpora regenerace panelových sídlišť, by mohl pokračovat i v následujících letech.

SHRNUTÍ:

1. Etapa (2015): úpravy veřejného prostoru na hlavní pěší trase, rekultivace okolí potoka, parkové a sadové úpravy, výsadba zeleně, oprava lávky a pěších komunikací, doplnění městského mobiliáře

2. Etapa (2016): úpravy veřejného prostoru na hlavní pěší trase podél potoka – kolonáda, rekultivace jeho okolí, výsadba zeleně, oprava pěších komunikací, doplnění městského mobiliáře

3. Etapa (2017): řešení dopravy v klidu – nová parkovací stání, veřejné osvětlení

4. Etapa (2018) oprava dětských hřišť ve vnitrobloku ulic Kubínova / Na Výsluní, oprava pěších komunikací, výsadba zeleně, doplnění městského mobiliáře, veřejné osvětlení, nová parkovací stání

5. Etapa (2019): oprava dětského hřiště mezi ulicemi A. Muchy a Ladova, prořez a výsadba zeleně, doplnění městského mobiliáře, úprava exteriérových schodišť, dopravní řešení ulic Ladova a A. Muchy, nová parkovací stání
6. Etapa (2020) oprava dětského hřiště mezi ulicemi A. Muchy, oprava sportovního hřiště v ulici Janáčkova, prořez a výsadba zeleně, doplnění městského mobiliáře, úprava veřejného prostoru v nároží ulic Janáčkova a A. Muchy, oprava pěších komunikací, řešení dopravy v klidu – parkovací stání.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu