NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

testovací sady pro žáky a pedagogy

Litoměřice: Žáci prvního stupně jdou v pondělí do školy, do školky jen předškoláci

Také žáci prvního stupně základních škol v Litoměřicích se v pondělí 12. dubna vrátí do lavic. V souvislosti s tím si od včerejšího rána zástupci jednotlivých základních škol z Litoměřic i obcí v rámci rozšířené působnosti města (ORP Litoměřice) vyzvedávali na městském úřadu u tajemníka krizového štábu testovací sady pro žáky a pedagogy.

„Školáci absolvují dvakrát týdně testování antigenními testy, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Odběr proběhne z přední části nosu. Pokud někomu ze třídy vyjde test pozitivní, absolvuje přesnější PCR test,“ informovala Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích. Výuka bude probíhat rotační formou v týdenních intervalech, ve školách jsou povinné roušky.

Základní škola U Stadionu v Litoměřicích dosud zajišťovala hlídání dětí ve věku od 6 do 10 let rodičů pracujících v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS), v sociálních službách, na Úřadu práce, České poště a dalších vybraných profesí. Od pondělí již tuto funkci nemá. „Děti, jejichž rodiče pracují ve vybraných profesích, mohou docházet do školy, ve které plní povinnou školní docházku. Školu tedy mohou navštěvovat nepřetržitě a nemusí rotovat,“ dodala Andrea Křížová.

Ve třídách je vhodné co nejvíce větrat, doporučena je v maximální možné míře také venkovní výuka. Žáci druhého stupně se i nadále vyučují distančně.

Do mateřských škol se vrátí předškolní děti, které mohou být společně v maximálně patnáctičlenných skupinách. „Kromě povinně se vracejících předškoláků mohou do své kmenové mateřské školy docházet také děti od 2 do 5 let rodičů vybraných profesí, které se pozměnily oproti nouzovému stavu. Na všechny se již moc těšíme,“ uvedla Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřská škola Litoměřice.

Seznam profesí rodičů, které mohou využít péči o dítě, je k dispozici na webu https://www.skolky-ltm.cz/aktuality.html.

Foto: Zástupci jednotlivých základních škol z Litoměřic i obcí v rámci rozšířené působnosti města (ORP Litoměřice) si vyzvedávali na městském úřadu u tajemníka krizového štábu testovací sady pro žáky a pedagogy.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu