Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zlatý erb

Litoměřice vyhrály krajské kolo Zlatého erbu, a postupují

Opakovaně úspěšní jsou informatici Městského úřadu v Litoměřicích s webovými stránkami města. V posledních patnácti letech vozí z krajského kola pravidelně skvělé výsledky a nejinak je tomu i letos.

Ve středu 20. dubna totiž obdrželi z rukou hejtmana Jana Schillera Zlatý erb za nejlepší internetové stránky města v Ústeckém kraji. Postoupili tak do květnového celostátního finálového kola.

„Mám velkou radost, že naši informatici v této prestižní soutěži slaví úspěchy. Neustále vylepšují množství a způsob dodávání informací občanům. Děkuji za to, že udržují městské stránky na vysoké úrovni. Jsem přesvědčen, že mají šanci na triumf i v celostátním kole,“ sdělil starosta města Ladislav Chlupáč, jenž úspěšnou delegaci přivítal ve své kanceláři hned po příjezdu z Ústí nad Labem, kde proběhl slavnostní ceremoniál.

„Porotci například hodnotili, jak web slouží občanům města, jeho návštěvníkům, ale i případným investorům, dále pak možnosti elektronických služeb, důvěryhodnost a responzivnost webu,“ sdělila Leona Slabochová, vedoucí oddělení ICT městského úřadu. Nabídka internetových stránek města Litoměřice je velice pestrá a pravidelně doplňována. „Snažíme se je neustále zdokonalovat. V poslední době třeba o rezervační systém na vybrané agendy úřadu, mapový portál nebo informace o aktuálním stavu ovzduší,“ vyjmenoval informatik Jan Černý.

Tradiční a oblíbená soutěž Zlatý erb pro rok 2022 výrazně inovovala hodnotící kritéria s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. Soutěž Zlatý erb chce podporovat modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb, poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích ČR. Letos probíhá už 24. ročník. Za Litoměřicemi skončily na druhém místě Bílina a na třetím Teplice. Mezi obcemi byly nejúspěšnější Mnetěš, Řehlovice a Povrly.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu