Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice spustí rozklikávací rozpočet

mince 1 mpRozpočet města Litoměřice bude „rozklikávací“. Nová služba bude spuštěna v polovině února s cílem nabídnout lidem detailnější informace o způsobu hospodaření s veřejnými finančními prostředky, navíc z pohodlí domova. V Litoměřicích tak pokračuje trend zvyšování transparentnosti.

 „Věřím, že touto formou nabídneme zájemcům dostatečné množství informací o hospodaření města. Zpracován bude graficky tak, aby byl přehledný a uživatelsky jednoduchý“, konstatoval starosta Ladislav Chlupáč.

Rozklikávací rozpočet není novinkou. V některých městech a ministerstvech již byl zaveden. V případě Litoměřic je součástí koncepce zkvalitňování informačních služeb, které jsou v posledních dvou letech zaváděna do praxe. „Ať již jde o modernizaci webových stránek se zavedením sekcí Potřebuji si vyřídit, rubriky pro podnikatele, instalaci elektronických úředních desek na náměstí i v nemocnici, Mobilní rozhlas apod.,“ popisuje tajemník městského úřadu Milan Čigáš postup, za který Litoměřice obsazují první místa v soutěžích hodnotících přístup města k občanům, jako je první místo Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, první místo za Přívětivý úřad Ústeckého kraje, druhé místo v soutěži Chytrá radnice či dokonce sedmé místo v celostátním výzkumu Index participace měřícím zapojení občanů do výkonu veřejné správy.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu