Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice soutěží o „Chytrou radnici“

mestompCzech POINT v městské nemocnici a elektronické úřední desky, možnost platby kartou na městském úřadě, Mobilní rozhlas, Facebook města – to je jen letmý výčet služeb, kterými se Litoměřice řadí mezi „e-úřady“ vstřícné občanům. Zařadily se proto do soutěže „Chytrá radnice“.

 

„Máme čím se chlubit. Ze strany zaměstnanců úřadu neustále přicházejí nové nápady, jak zkvalitnit komunikaci s občany, jak lépe informovat také prostřednictvím webu a interaktivních ploch. Proto jsme se rozhodli nejen utkat se v soutěži s dalšími městy, ale především naše společné úsilí prezentovat,“ vysvětlil tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

V soutěži Chytrá radnice města a obce zápolí o to, které z nich nejlépe zavádí moderní technologie. O jednotlivých soutěžních projektech přitom hlasují sami občané prostřednictvím on-line hlasování. S projekty jednotlivých měst seznamuje web www.chytra-radnice.cz, na kterém je možné zároveň hlasovat, a to pouze jednou. Anketa se uzavře 29. září.

Přihlášeno je celkem 64 projektů, které jsou rozděleny do pěti soutěžních kategorií. Odborná porota z řad organizátorů, akademické obce i partnerů, které předsedá ekonom Pavel Kysilka, v současnosti vyhodnocuje projekty z hlediska originality, efektivity a celkového přínosu.

„Zavádění moderních technologií do řízení měst a obcí není samoúčelné – smysl má tehdy, když napomáhá efektivnějšímu provozu, anebo usnadňuje život občanů. Považuji proto za skvělé, že soutěž Chytrá radnice umožňuje občanům posoudit přínosy jednotlivých projektů a podpořit je svým hlasem. Bude zajímavé sledovat, jak se názory poroty prolnou s míněním širokého publika," říká Pavel Kysilka.

A čím dalším se Litoměřice v soutěži o nejlepší e-úřad prezentují? „Nabízíme jednoduché, přístupné, rychlé informace a aplikace pro občany města. Snažíme se usnadnit řešení životních situací přes webovou sekci „Potřebuji si vyřídit“, máme elektronické úřední desky, občany informujeme kromě aktualit na webu také servisem na Facebooku, Twitteru i Mobilním rozhlasem. Za zmínku stojí webová sekce „Uzavírky 2017“, která pravidelně přináší informace o dopravních omezeních ve městě,“ doplnil tajemník Milan Čigáš.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu