Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice si podnikatele hýčkají

mestompLitoměřice jsou čtvrtým nejlepším městem pro podnikání v Ústeckém kraji. Vyplynulo to z nedávného výzkumu s názvem „Město pro byznys“, který letos již podesáté porovnával podnikatelský potenciál měst a obcí z celé České republiky. Jen o jedinou příčku tak tentokrát unikla Litoměřicím pomyslná medaile.

 

Celkem bylo do výzkumu zapojeno šestnáct měst z Ústeckého kraje. První příčku obsadil Děčín, druhou Teplice a třetí pak Lovosice. Na posledním místě se umístila Kadaň. Litoměřice se dlouhodobě drží mezi nejlépe hodnocenými městy a pyšní se tak kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání.

„I za bramborovou medaili jsme rádi,“ říká s úsměvem tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš, který místní podnikatele zve v měsíčních intervalech na pravidelná setkání, kde si vzájemně sdělují své připomínky a poznatky a hledají tak co nejpřívětivější společnou cestu k další spolupráci. Radnice také na svých webových stránkách zřídila samostatnou sekci pro podnikatele.

Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií. Jednou z nich je podnikatelské prostředí, druhou pak přístup veřejné správy. Hodnocení je založeno na mnoha kritériích, mezi která patří například podíl malých, středních i velkých firem ve městě, vzdálenost od dálnice či nezaměstnanost. Důležitá je také výše průměrného platu či daně z nemovitosti pro podnikatele. Kladně je hodnoceno například množství zahrad, lesů či vodních ploch.

(zpracováno s využitím stránek www.mestoprobyznys.cz)

Text: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu