Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice se staly příkladem moderního města

officempJako příklad dobré praxe dalším obcím slouží nyní litoměřický městský úřad v souvislosti s používáním softwarových produktů Office. Radnice byla totiž jedním z prvních měst v republice, které začalo plně využívat produktu Office 365 společnosti Microsoft. Proto si společnost, která produkt dodala, vybrala úřad jako vzor pro ostatní a natočila se zástupci města a jeho pracovníky propagační video. 

 

Zavedení systému bylo úkolem pro loňský rok a je dobrou vizitkou pro město, že jej úspěšně realizovalo a nyní i prezentuje. „Je to pro nás čest,“ potvrdil tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš. Jak dále uvedl, přechodem na Office 365 město získalo řešení, které má předvídatelné náklady a umožní další růst bez nutnosti zvykání si na nové prostředí. „Díky moderním nástrojům pro komunikaci a spolupráci nyní navíc dokážeme zaujmout i mladou generaci zaměstnanců a poskytnout jim maximální flexibilitu pro práci – v rámci úřadu, z domova nebo na částečný úvazek,“ popsal výhody tajemník Čigáš. 

Administrace prostředí je  přehledná. „Díky tomu se můžeme věnovat podpoře našich kolegů či rozvíjet další řešení důležitá pro chod úřadu. Rovněž můžeme řídit přístup k datům a bezpečně sdílet. To nám umožňuje splnit náročné požadavky na ochranu osobních údajů,“ poukázala na výhodu produktu vedoucí IT oddělení MěÚ Litoměřice Leona Slabochová. 

Město licence Office 365 soutěžilo transparentně prostřednictvím Ministerstva vnitra České republiky v rámci Dohody o centralizovaném zadávání. 

Zavedení Office 365 nebylo jediným úspěšným krokem, který se podařilo v poslední době realizovat a posunout tak úřad o další krok vpřed a blíže lidem. Mezi další patří kromě jiných například zřízení pracoviště Czech POINTuv nemocnici, elektronické úřední desky na Mírovém náměstí a v nemocnici, zprovoznění rozklikávacího rozpočtu, rozesílání zpráv obyvatelům prostřednictvím mobilního rozhlasu či zpuštění Tiché linky (tlumočení znakové řeči). Tyto změny pomáhají občanům ke snadnější komunikaci s úřadem. 

 

Případová studie v pdf zde

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu