NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice převzaly nejvyšší ocenění kategorie A

agedacenampOcenění kategorie A - nejvyšší úrovně hodnocení místní Agendy 21 včera v Praze z rukou náměstka ministra životního prostředí převzali zástupci Litoměřic. Město totiž obhájilo svou pozici na špici Zdravých měst. Z celé České republiky se nejvyšší kategorií A pyšní kromě Litoměřic už jen Chrudim. 

 

Cenu přebíral starosta Ladislav Chlupáč společně s politikem Zdravého města Litoměřice a zároveň předsedou Národní sítě Zdravých měst Petrem Hermannem, koordinátorkou Zdravého města Litoměřice Irenou Vodičkovou a tajemníkem litoměřického městského úřadu Milanem Čigášem. Podle Ladislava Chlupáče je pro město obhájení titulu velmi důležité. „Ocenění si moc vážíme. Jde o nejobjektivnější a nejpreciznější hodnocení postupu rozvoje města, které může proběhnout,“ poukázal na kvalitu auditu starosta. Nadšení neskrývali ani ostatní zástupci města. „Před třemi lety začalo naše dobrodružství obhajoby místní Agendy 21 a dnes bylo naše snažení završeno. Náš tým to dokázal, velice se raduji a všem moc děkuji, “ ocenil spolupráci všech zúčastněných tajemník Čigáš. Společně s Litoměřicemi ocenění kategorie A v Praze převzala i Chrudim. Pro cenu kategorie B si pak přijeli zástupci Kopřivnice, Jihlavy, Křižánek a Prahy 14.

Veřejná obhajoba kategorie A se uskutečnila v říjnu v litoměřickém hradu za účasti hodnotitelů Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj a zástupců ministerstev. Ti detailně zkoumali deset oblastí udržitelného rozvoje, kterými jsou veřejná správa, územní rozvoj, životní prostředí, doprava, zdraví obyvatel, místní ekonomika a podnikání, vzdělávání a výchova, kultura a volný čas, sociální prostředí a globální odpovědnost. Výsledek se město dozvědělo před několika dny. "Ve všech zkoumaných oblastech dosáhlo výborných výsledků, v kategorii globální odpovědnosti byly výsledky Litoměřic označeny odborníky za excelentní, podmínkou pro oblast dopravy je dokončení Plánu udržitelné městské mobility," přiblížila podrobnosti hodnocení koordinátorka Zdravého města a MA21 Irena Vodičková.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu