Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice podporují svobodu Tibetu

vlajka malaMěsto Litoměřice se i v letošním roce rozhodlo podpořit Tibet. Připojilo se k 58. ročníku mezinárodní kampaně s názvem Vlajka pro Tibet. „Den 10. března je den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Litoměřice se k této významné akci připojily poprvé již v roce 1996 a byly tak jedním z prvních čtyř měst České republiky, která kampaň podpořila,“ vysvětlila tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.

Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, přes milion Tibeťanů zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.  Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Vlajka letos popáté zavlála také na Knihovně Karla Hynka Máchy, příspěvkové organizaci města Litoměřice. „I my cítíme potřebu vyjádřit solidaritu s obyvateli Tibetu a připomenout nutnost dodržování lidských práv po celém světě,“ sdělil Karel Tománek, ředitel knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.

Podle občanského sdružení Lungta, které informuje o tibetské problematice, se v loňském roce k akci připojilo 759 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy, a kromě různých organizací také spontánně mnoho občanů ČR. Po celé České republice probíhá v průběhu března řada akcí na podporu Tibetu.

Jako každoročně, i letos tibetskou vlajku na radnici vyvěsil správce budov Městského úřadu Litoměřice Pavel Řídel (na fotografii).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu