Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

dz

Litoměřice oslaví Den Země

Město Litoměřice se připojí k oslavám Dne Země. Celosvětová událost připomene podstatu ochrany životního prostředí 22. dubna na Tržnici Felixe Holzmanna, 26. dubna také na dětském dopravním hřišti.

„Den Země se zaměřuje na odpovědnost každého jednotlivce vůči naší planetě. Je zároveň pevně spjatý s cíli udržitelného rozvoje (SDGs). Na Tržnici Felixe Holzmanna proto připravujeme ve spojení s tradičními farmářskými trhy program, kterým tyto cíle připomeneme,“ uvedla za projekt LOKAL (Litoměřice Odpovědně Kvalitně Atraktivně Lidsky) MěÚ Litoměřice Petra Sýkorová.  „Už samotnou koupí lokálních produktů pomáháme pečovat o naši krajinu, na tržnici však představíme i další možnosti, jak žít „udržitelně“, doplnila za LOKAL Zuzana Rambousková.

Program připravuje ve svých prostorách také CHKO České středohoří, které slavnostně otevře svou zahradu veřejnosti. Návštěvníky čeká zajímavý program pro děti školního věku, ale i pro celé rodiny.

Kompletní program Dne Země na 22. duben najdete zde.

K oslavám Dne Země se tradičně připojí Dům dětí a mládeže (DDM) Rozmarýn. Zajímavé aktivity připravuje mateřským i základním školám a školním družinám na 26. duben. „Na dětském dopravním hřišti oslavíme tento svátek přírodovědným programem, děti budou moci tvořit v EKO dílně či se seznámit s živými zvířátky,“ sdělila ředitelka DDM Rozmarýn Zuzana Bendová. Podrobný program hledejte zde.

Den Země má svou tradici již od roku 1970, hned o rok později nad ním záštitu převzala OSN. Česká republika se k jeho oslavám připojila v roce 1990. V datu 22. dubna se tak každý rok celosvětově pořádají festivaly, workshopy, koncerty i jiné události připomínající problematiku péče o životní prostředí.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu