Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

privetivy urad

Litoměřice opět bodovaly v soutěži „Přívětivý úřad 2022“

Městský úřad v Litoměřicích i letos potvrdil, že patří mezi nejpřívětivější úřady v Ústeckém kraji. Ocenění za třetí místo převzali včera v pražském Muzeu Policie ČR z rukou náměstka ministra vnitra tajemník úřadu Pavel Richter společně s vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Evou Břeňovou. První skončil magistrát v Mostě, druhý v Děčíně. Celorepublikově vyhrál Kolín.

V letošním roce šlo již o sedmý ročník motivační soutěže organizované Ministerstvem vnitra, která je určená úřadům obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Prahy. Soutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných. V tomto ročníku se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což představuje 55 % ze všech.

Litoměřice v soutěži bodují pravidelně. Vrcholu dosáhly v roce 2019, kdy skončily první v rámci celé ČR. „Skutečnost, že se pravidelně objevujeme v kvalitě veřejné správy na předních příčkách, je důkazem, že se nám podařilo vytvořit tým lidí, kterým záleží nejen na profesionálním výkonu jednotlivých agend, ale i na vstřícnosti vůči našim občanům, což mě velmi těší a za což kolegům velmi děkuji,“ komentuje tento fakt starosta Ladislav Chlupáč.

Na kvalitě veřejné správy a otevřenosti úřadu Litoměřičtí pracují kontinuálně, což letos potvrdilo mj. i krajské prvenství v soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst. Nachystané jsou již nyní projekty pro následující měsíce. „Tím nejvýznamnějším je Portál občana, kdy odkaz na něj bude umístěn na webu města. Po přihlášení občan například uvidí, v jakém stavu rozpracování se nachází jím podaná žádost, kdo ji vyřizuje, dále zda má uhrazené poplatky apod. Spustíme jej ještě v letošním roce,“ informoval tajemník Pavel Richter. Jednou z novinek příštího roku pak má být nová možnost elektronicky se na konkrétní den a hodinu objednat na matriku, což je hojně využívaná služba v případě odboru dopravy a vydávání osobních dokladů.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu