Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Výstava na nádraží

Litoměřice očima cizince. V nádražní galerii se poprvé konala vernisáž

V příjemné atmosféře se nesla vernisáž výstavy fotografií Rainera Bacha s názvem Litoměřice očima cizincem, který se zamiloval. V galerii ve vestibulu vlakového nádraží Litoměřice – město bude kolekce snímků zachycujících město a jeho okolí k vidění až do konce června.

Vernisáž uspořádalo město Litoměřice ve spolupráci se skupinou FotoporoT první květnový den u příležitosti zahájení letošní turistické sezóny. Byla vůbec první vernisáží, která se v bezmála dva roky fungující galerii, kde pravidelně vystavují své snímky místní fotografové, uskutečnila. Zpestřilo ji navíc vystoupení hudebníka Ády Škardy a jeho přátel. „Cílem bylo prostřednictvím poutavých fotografií prezentovat rekonstruovanou výpravní budovu jako kulturní místo vhodné i pro pořádání kulturních akcí tohoto typu,“ uvedla vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová.

Amatérský fotograf Rainer Bach se fotografováním Litoměřic a jejich okolí zabývá už dva roky. Snímky, které zveřejňuje na sociálních sítích, si pro jejich neotřelost oblíbily už stovky lidí. Jak sám rodák původem z Německa prozradil, nejprve se zamiloval do své nynější ženy a hned poté, co se za ní přistěhoval, mu učarovala krása Litoměřic.

„Miluji kouzlo historického centra města a množství architektonicky zajímavých budov různých stavebních slohů,“ uvedl autor, který si oblíbil také krajinu Českého středohoří.    

Kromě několika desítek obdivovatelů autorových fotografií se zahájení výstavy účastnili také starosta Litoměřic Radek Löwy a ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem Martin Kašpar. Ten zároveň připomněl nedávnou rekonstrukci, díky které získaly vnitřní prostory nádraží přívětivější a moderní vzhled a v horním patře přístupném po točitých schodech také veřejně přístupnou galerii.

„Po kompletní rekonstrukci samotné budovy plánuje Správa železnic i modernizaci nástupišť spojenou s vybudováním bezbariérového přístupu,“ informoval Martin Kašpar s tím, že práce by měly být zahájeny v roce 2025. Rekonstrukce bude součástí přestavby celého úseku této pravobřežní trati mezi Litoměřice a ústeckým Střekovem.  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu