Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice obhajují nejvyšší kategorii MA21

obhajoba2Litoměřice čeká velká zkouška. Po třech letech opět procházejí auditem, jehož cílem je zhodnocení, zda Litoměřice i nadále patří mezi města s nejvyšší kvalitou veřejné správy. Posuzuje totiž dlouhodobý udržitelný rozvoj města, což je takový způsob rozvoje, který uspokojuje potřeby přítomnosti, aniž by oslaboval možnosti budoucích generací naplňovat jejich vlastní potřeby.

 

Nejvyšší kategorii A Litoměřice poprvé získaly po tzv. velkém auditu v roce 2015, nyní budou nejvyšší kategorii obhajovat. Zajímá vás, zda Litoměřice obhájí svoji pozici? Zúčastněte se obhajoby našeho města před oponenty, experty a členy pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj v pondělí 22. října od 14 hodin v konferenčním sále hradu. Je přístupná i veřejnosti.

Samotné blížící se obhajobě předcházelo dlouhodobé sebehodnocení deseti oblastí udržitelného rozvoje – správy věcí veřejných a územní rozvoj, životního prostředí, udržitelné spotřeby a výroby, dopravy a mobility, zdraví, místní ekonomiky a podnikání, vzdělávání a výchovy, kultury a volného času, sociálního prostředí a globální odpovědnosti. Celý proces bude zakončen právě obhajobou. Poté expertní tým posoudí, zda Litoměřice své postavení na špici českých Zdravých měst obhájily.

„Pro občany to především znamená, že se město intenzivně věnuje svému rozvoji tak, aby nezatížilo svými rozhodnutími budoucí generace. A to je cílem nejen programu Zdravé město, jehož jsou Litoměřice členem, ale také Místní Agendy 21 – nástroje ke zlepšování kvality veřejné správy, strategického řízení, zapojování veřejnosti a budování místního partnerství s cílem podpořit systematický postup k udržitelnému rozvoji na místní či regionální úrovni,“ vysvětlil starosta Ladislav Chlupáč.

Zájemci, kteří se chtějí obhajoby zúčastnit, se musí registrovat zde.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu