Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice obhajovaly nejvyšší kategorii kvality veřejné správy

obhajmpExcelentní prezentace oblastí udržitelného rozvoje, vynikající pojetí veřejné správy a neustálá snaha o vylepšování systému řízení a rozvoje města a kvality života obyvatel. Tak hodnotila zhruba dvacítka členů hodnotitelské komise prezentaci letošních výsledků práce vedení a odborů Městského úřadu v Litoměřicích dosažených ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi a řadou partnerů z řad neziskových organizací.

 

Hodnocení z úst odborníků zazněla včera odpoledne v konferenčním sále hradu, kde se v rámci Zdravého města a místní Agendy 21 (MA21) konala veřejná obhajoba kvality veřejné správy. V ní město Litoměřice obhajovalo zařazení do nejvyšší kategorie A, kde je společně s Chrudimí.

„Pozice města, které obhajuje špičkovou pozici, je extrémně těžká. Dnes mě potěšily nejen excelentní výsledky, ale hlavně fakt, že Litoměřice pracují s expertními posudky hodnotícími jejich práci,“ konstatovala například Marie Petrová, vrchní ministerský rada a předsedkyně pracovní skupiny MA21 Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Na hodnocení a doplňující dotazy došlo po představení Akčního plánu, ve kterém je řešeno deset oblastí – doprava, životního prostředí, veřejná správa, školství, kultura, sociální oblast, územní rozvoj, zdraví obyvatel apod. Zatímco oblast globální odpovědnosti dosáhla při posledním auditu excelentních výsledků, například v oblasti životního prostředí nebo podnikání zazněly připomínky ke zlepšení.

Jedním z výsledků auditu v této oblasti bylo například přijetí nápravných opatření vedoucích k ochraně ovzduší. „Ve spolupráci s podnikateli propagujeme elektromobilitu, připravujeme stavbu dobíjecích stanic, chystáme instalaci monitorovací sítě stavu ovzduší se zaměřením na polétavý prach s cílem zjistit směr dálkového přenosu prachu, intenzivněji kropíme komunikace,“ jmenoval některá z přijatých opatření vedoucí odboru životního prostředí městského úřad Pavel Gryndler, který informoval i o projektech vedoucích k využití dešťové vody, o úspěchu Dne otevřených dveřích v úložišti Richard, systematickém boji s invazivními rostlinami na území města apod.

„Zda Litoměřice obhájily nejvyšší kategorii A, jež je dokladem vysoké kvality veřejné správy, se dozvíme na národní konferenci konající se 7. prosince v Praze,“ uvedl zastupitel, politik Zdravého města a MA 21 a předseda Národní sítě Zdravých měst Petr Hermann.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu