Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ocenění šampion Zdravých měst

Litoměřice obhájily titul šampiona Zdravých měst

Město Litoměřice opět obhájilo titul šampiona v Lize Národní sítě Zdravých měst ČR, který si při každoročním hodnocení drží již od roku 2007. Ocenění tento týden v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR převzal politik Zdravého města Litoměřice Josef Douša.

Záštitu nad akcí převzala 1. místopředsedkyně poslanecké sněmovny Věra Kovářová, aktu se dále zúčastnili náměstek ministra vnitra David Sláma či ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec.

„Ocenění je udělováno za soubor opatření směrem k občanům, zejména pak za příkladnou participaci neboli zapojování obyvatel města do jeho rozvoje. Je to ocenění, které patří celému městu a dokládá, že pro posilování občanské společnosti, udržitelný rozvoj a participaci občanů děláme řadu kroků,“ uvedl Josef Douša.

Skupina šampionů je nejvyšší příčkou Ligy Zdravých měst, která navazuje na pokročilé, začátečníky a pozorovatele. Má velmi jednoduchá a přehledná pravidla, kam patří například aktivní práce s veřejností, systémové plánování k udržitelnému rozvoji a zdraví, prezentace ukázkových aktivit apod. Liga je motivačním systémem, postup a realizované aktivity sleduje sama asociace Národní sítě Zdravých měst ČR.

Mezi oceněnými za rok 2023 byla i města, která titul získala poprvé. Jsou jimi Dačice, Jilemnice a Týnec nad Sázavou. Mezi těmi, kteří nejvyšší pozice podobně jako Litoměřice obhajují opakovaně byl Kraj Vysočina, statutární města Brno a Jihlava, dále Chrudim, Kopřivnice, Rožnov pod Radhoštěm, Velké Meziříčí, městské části Praha 10 a Praha 12 a obec Bory.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu