NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zdravé město

Litoměřice nadále patří mezi šampiony Zdravých měst

Město Litoměřice znovu zabodovalo v Lize Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM ČR). Již počtvrté se dostalo mezi nejlepší města, městské části, kraje a obce, které získaly titul šampionů. Slavnostní předávání ocenění proběhlo v pondělí 12. prosince v reprezentativních prostorách budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (PS PČR) v Praze. Záštitu nad akcí převzala 1. místopředsedkyně PS PČR Věra Kovářová, aktu se dále zúčastnili náměstek ministra vnitra David Sláma či ředitel NSZM ČR Petr Švec.

„Ocenění je udělováno za soubor opatření směrem k občanům, zejména pak za příkladnou participaci neboli zapojování obyvatel města do jeho rozvoje. Rád bych touto cestou poděkoval bývalému politikovi Zdravého města Litoměřice panu Petru Hermannovi, který příkladně stál v jeho čele dvacet let,“ sdělil městský zastupitel Josef Douša, jenž se minimálně na následující čtyři roky stal Hermannovým nástupcem.

Litoměřice mají nakročeno k podobným úspěchům i do budoucna, a to díky tomu, že byl pro příští rok navýšen participativní rozpočet města z 200 tisíc korun na rovný milion. „Díky tomu budeme moci podpořit více zajímavých projektů a nápadů, s nimiž občané přijdou. Z toho mám velkou radost,“ dodal Josef Douša.

Za rok 2022 získali nejvyšší ocenění kromě Litoměřic i tito členové Národní sítě Zdravých měst ČR: Kraj Vysočina, statutární města Brno a Jihlava, města Chrudim, Kopřivnice, Rožnov p. Radhoštěm, Velké Meziříčí, městské části Praha 10 a Praha 12 a obec Bory.

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu