Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

mirove_namesti_vez_kalich

Litoměřice nabídnou bonus zdarma návštěvníkům Zahrady Čech

V letošním roce se koná již 44. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu. Je zaměřen na zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Uskuteční se od 11. do 19. září tradičně na litoměřickém výstavišti, kam se každým rokem sjíždějí lidé ze všech koutů České republiky. Město Litoměřice nově přichází s mimořádným turistickým balíčkem.

„Návštěvníci vyhledají na výstavišti stánek informačního centra, kde obdrží pokyny a volnou vstupenku dle výběru na vyhlídkovou věž Kalich nebo do expozice „Důl Richard v proměnách času“,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová. Kyvadlová doprava organizovaná společností Zahrada Čech pak zdarma přepraví zájemce o prohlídku z výstaviště do centra města a zpět. 

Neobvyklá věž ve tvaru kalicha sloužila hlavně ke společenským setkáním, ale také jako vyhlídka. Měla připomínat zdejší vinařskou tradici a stala se symbolem města. Z věže je krásný výhled na město, hrad Hazmburk a horu Říp. V Litoměřicích je nejnavštěvovanějším turistickým cílem. Expozice o dolu Richard se nachází v historickém podzemí radnice a mapuje historii a současnost vápencového dolu nacházejícího se v těsné blízkosti města Litoměřice na vrchu Bídnice, který je z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupný.

„Bonusem představujícím bezplatný vstup na dva zajímavé turistické cíle v centru města dle vlastního výběru, poskytnutým k zakoupené vstupence na výstaviště, reagujeme na loňské marketingové šetření agentury CzechTourism. Vyplynulo z něj totiž, že 77 procent návštěvníků Zahrady Čech, kteří do Litoměřic přijeli z jiných regionů České republiky, nepodniklo žádné jiné aktivity ve městě kromě návštěvy samotné výstavy,“ vysvětlila Eva Břeňová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu