Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice mají svou první „Bosou stezku“

bosampChůze v písku je příjemná, oblázky lechtají, ale takové smrkové šišky už chodidlo skutečně tlačí. Vyzkoušet sedmnáct různých povrchů od dnešního dne mohou děti i dospělí, kteří si zajdou do areálu litoměřické Základní školy U Stadionu vyšlápnout „Bosou stezku“.

 

Jde o čtyři desítky dlouho stezku z převážně přírodních materiálů, určenou pro chůzi bosou nohou. Dnes byla za účasti starosty Ladislava Chlupáče, autorů nápadu a dalších hostů otevřena v zadní části školního sportoviště. „Veřejnost ji může stejně jako venkovní multifunkční hřiště školy využívat do konce října do 20. hodiny, přes zimu do uzavření školní družiny,“ informoval ředitel Milan Sluka.

„Její provedení se mi velmi líbí. Pro chodidla méně příjemné povrchy se střídají s těmi příjemnými. Přála bych si, aby tento druh stezky měly k dispozici i mateřské školy, protože jsou velmi prospěšné po děti s plochou nohou, jejichž počet přibývá. A právě v mladším školním a předškolním věku se nožní klenba stále ještě výrazně formuje,“ konstatovala litoměřická lékařka Lucie Horáková, autorka nápadu.

Vedení města jej předložila společně s radním Martinem Hrdinou v rámci tzv. participativního rozpočtování. „Jeho cílem je zapojit veřejnost do hledání a předkládání zajímavých projektů a nápadů užitečných pro obyvatele,“ vysvětlil zastupitel Petr Hermann, politik Zdravého města Litoměřice.

Podle starosty Ladislava Chlupáče bude i v příštím roce připraveno v rozpočtu Litoměřic 200 tisíc korun na realizaci dalšího zajímavého projektu navrženého obyvatelem města. Výsledkem loňského prvního ročníku tzv. participativního rozpočtování je venkovní lanové hřiště na úpatí Mostné hory.

 Text pod foto: Radní Martin Hrdina a Lukas Wünsch i přes nepříznivé počasí dnes vyzkoušeli chůzi v různorodém terénu.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu