Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

rozpočet

Litoměřice mají schválený rozpočet pro rok 2022

Město Litoměřice má od včerejšího dne schválený rozpočet pro rok 2022. Schválen byl jednomyslně napříč politickým spektrem. Celkové výdaje dosáhnou 561 milionů korun, příjmová část počítá s financemi ve výši 530 milionů korun. Schodek rozpočtu ve výši 31 milionů korun je plně krytý z vlastních zdrojů města.


„Město má vlastní finanční rezervu více než 100 milionů korun. Proto není závislé na čerpání úvěrů, a to již dlouhodobě. Díky tomu zvládneme většinu plánovaných investic financovat z vlastních zdrojů. Dostatečnou finanční rezervu pro případné mimořádné situace chceme udržet i do budoucna,“ upozornil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Mezi nejrozsáhlejší investice příštího roku patří revitalizace objektu Stará radnice (pozn.: sídlo Oblastního muzea Litoměřice). Ta bude město v roce 2022 stát přibližně 22 milionů korun. Vyžaduje předfinancování ve výši 20 milionů korun, které následně zpětně uhradí dotace. „Dotace za celou akci v částce cca 45 milionů korun bude městu jednorázově proplacena až v roce 2024. Projekt Stará radnice (respektive nutnost předfinancování dotační části) má proto nejzásadnější vliv na výši schodku schvalovaného rozpočtu,“ vysvětlila Iveta Zalabáková, vedoucí ekonomického odboru městského úřadu.

Další významnou investicí má být oprava hřiště a školní tělocvičny spolu s rozšířením sociálního zázemí i rekonstrukcí rozvodů tepla na Základní škole U Stadionu. Celkem za 5,5 milionu korun.

Také park Václava Havla projde v roce 2022 rekonstrukcí. Rozpočet počítá s opravou závlah a osvětlení ve výši dvou milionů korun. Obnova porostů na Mostné hoře a Střeleckém ostrově vyjde přibližně na tři miliony korun. Chystaná revitalizace pokratického potoka za zhruba tři miliony korun je ve fázi příprav projektové dokumentace a směny pozemků potřebných k uskutečnění projektu.

„V roce 2022 opět počítáme s podporou kultury, sportovních oddílů, sociálních služeb, s financováním participativního rozpočtu i dalších činností. Na tyto tzv. měkké aktivity jsme vyhradili přibližně 23 milionů korun, což je částka, která drží úroveň minulého roku,“ připomněl místostarosta Karel Krejza.

Ve hře je pro rok 2022 ještě několik významných investičních akcí, které budou do rozpočtu zapojovány postupně dle fáze projektové připravenosti. Některé z nich mohou přecházet do dalších let. Jedná se například o projekt regenerace litoměřického pivovaru. Ten si vyžádá 61 milionů korun, dalších 60 milionů na rekonstrukci pravé části objektu uhradí dotace. Připravuje se také rekonstrukce hřiště a atletického oválu na Základní škole Havlíčkova. Projekt počítá s částkou ve výši deset milionů korun, přičemž zhruba jedna třetina půjde z vlastních zdrojů města, zbývající částku pokryje dotace. Rekonstrukce komunikace za 14 milionů korun se pravděpodobně dočká ulice Karolíny Světlé. Totéž se týká ulice Bójská, kde se počítá s investicí ve výši cca 12 milionů korun.

„Realizace zmíněných akcí se bude odvíjet od toho, jak dopadne výsledek hospodaření letošního roku a od finanční situace roku příštího,“ upřesnil místostarosta Krejza.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu