Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice mají schválený rozpočet

mestompMěsto Litoměřice má schválený rozpočet na rok 2017. Na včerejším jednání zastupitelstva pro rozpočet, který na straně příjmů dosahuje 435,9 milionu korun a na straně výdajů 471,7 milionu korun, zvedlo ruku 17 zastupitelů (jeden byl proti a pět se zdrželo). Rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši téměř 36 milionů korun bude hrazen z úspor let minulých a z velké části i z očekávaných dotací. „V prvním čtvrtletí roku přijde dotace ve výši 11,4 milionu korun na výkon agend prováděných odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Tu při schvalování rozpočtu není možno uvádět na straně příjmů města, naopak do doby obdržení dotace musí město celou částku předfinancovat z vlastních zdrojů. Dále z opatrnosti podhodnocujeme příjmy, které ve skutečnosti bývají vyšší, než navrhujeme,“ poukázal místostarosta Karel Krejza na fakt, že rozpočet je „živý organismus“.

Rozpočet počítá jak se zajištěním běžného provozu města, tak i s výdaji na investice. Z celkových výdajů ve výši 472 milionů korun představují investice 71 milionů korun. Jednoznačně nejvýznamnější akcí bude rekonstrukce Palachovy ulice. Na projekt ve výši 43,6 milionu korun získalo město dotaci ve výši 14 milionů korun, přičemž realizace bude rozložena do dvou let. Další 3 miliony byly schváleny pro třetí etapu rekonstrukce Pokratického sídliště, ovšem pouze v případě získání čtyřmilionové dotace. Téměř dva miliony korun zaplatí město za cyklověž u dolního vlakového nádraží, kdy zbývající částku do celkových 14 milionů korun opět představuje státní dotace.

Významné podpoře se v příštím roce bude těšit nemocnice. „Kromě každoročního příspěvku města ve výši jednoho milionu korun na nákup nové sanitky obdrží i 14,5 milionu korun na pořízení magnetické rezonance a 10 milionu korun jako provozní dotaci,“ informoval Radek Lončák, předseda správní rady nemocnice a zároveň předseda sedmičlenného finančního výboru, který jednomyslně doporučil schválení rozpočtu zastupitelům.

Projektově připravena je i řada dalších projektů, které však byly s ohledem na zodpovědné sestavení rozpočtu dočasně odloženy. Jedním z nich je i rekonstrukce městské tržnice. „V jejím případě hodláme uskutečnit další odborné projednání. Pokud vývoj rozpočtu a jeho příjmů bude dle očekávání příznivý, mohlo by dojít k realizaci ještě v příštím roce,“ dodal místostarosta Krejza.

Město Litoměřice dlouhodobě hospodaří bez dluhů. O jeho finančním zdraví svědčí fakt, že i náročné investiční akce je schopno předfinancovat bez úvěru. V souladu s pravidly totiž dotace přichází na účet města teprve po řádném vyúčtování realizovaného projektu.

Kompletní rozpočet pro rok 2017 je zveřejněn na webových stránkách města Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu