Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Komunitní zahrádka

Litoměřice mají první komunitní zahrádku, kterou vymysleli sami občané

Litoměřičané mají svou první komunitní zahrádku. Její součástí jsou dvě desítky záhonů, o něž se budou starat jak rodiny s dětmi, tak i několik seniorů, kteří projevili zájem a k projektu se připojili. Zahrádka, kterou vybudovalo město Litoměřice v rámci tzv. participativního rozpočtu, se nachází u pokratických závor. Dnes byla za velkého mediálního zájmu představena veřejnosti.

„Hlavním záměrem bylo umožnit lidem, kteří nemají zahradu, vypěstovat si své vlastní produkty. Zasadili si tu jahody, mrkve, kedlubny i další zeleninu. V budoucnu zde chceme pořádat i různé workshopy, jejichž cílem bude například představit pěstování dětem,“ vysvětlila Michaela Weikertová, jedna z autorek komunitní zahrádky, která svůj nápad přihlásila do participativního rozpočtu společně s Martinou Žilkovou a Věrou Brázdovou.

Město Litoměřice na realizaci projektu poskytlo 200 tisíc korun a pozemek vedle sběrného dvoru. „Nápad se nám velice líbil a jsme rádi, že se ho podařilo dotáhnout do zdárného konce. Z vlastní zkušenosti vím, že zahrádka je nejen spousta práce, ale také radost. Je skvělé, že se ji tímto způsobem povedlo udělat několika občanům, a to přímo v centru města,“ uvedl Ladislav Chlupáč, starosta Litoměřic.

V současné chvíli je vyhlášený již šestý ročník participativního rozpočtu, na který město opět vyčlenilo 200 tisíc korun. Veřejnost může posílat své nápady na další zajímavé projekty prostřednictvím formuláře (ZDE) do konce června. Tentokrát bude na realizaci vítězného návrhu více času. „Rozhodli jsme se od letošního roku vyhlašovat participativní rozpočet jednou za dva roky. Smyslem participace je zapojit do plánovacích a rozhodovacích procesů veřejnost, neziskové organizace nebo podnikatelské subjekty,“ sdělila Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města a MA21.

V minulých letech se v rámci participativního rozpočtu podařilo vybudovat Bosou stezku v areálu Základní školy U Stadionu, lanovou dráhu na úpatí Mostné hory, Zelenou oázu ve dvoře školy Lingua Universal a nové hřiště při Základní škole Havlíčkova.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu