Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Otevření skateparku

Litoměřice mají opravený skatepark

Opraveným skateparkem za 5,5 milionu korun se od dnešního dne pyšní město Litoměřice. Rekonstrukce pod Tyršovým mostem probíhala od loňského podzimu. O vysoký standard parku se postarala firma Mystic Constructions, jejíž pracovníci jsou sami aktivní skateboardisté.

„Máme parádní skatepark. Jsou tu speciální úseky jak pro skateboardisty, tak pro bikery. Každý si najde to své,“ uvedl Václav Paták, jenž byl jako skateboardista odborným konzultantem města.

Slavnostní otevření proběhlo 28. března za účasti vedení města i velkého zájmu médií. „Věřím, že milovníky tohoto sportu vzhled areálu i jeho vybavení potěší,“ doufal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Kvůli nevyhovujícímu technickému stavu byl skatepark déle než rok zavřený. „Jsem rád, že se nám podařilo přesvědčit zastupitele o nutnosti rekonstrukce a že tuto investici schválili. Mohli jsme donekonečna dělat průběžné opravy, anebo realizovat jednu, kompletní. Logicky jsme zvolili druhou variantu. Věřím, že nyní bude skatepark sportovcům sloužit dlouhá léta,“ sdělil místostarosta města Václav Červín.

Otevřením areálu však modernizace nekončí. K většímu komfortu poslouží v budoucnu osvětlení, v plánu je i umístění mobilního WC nebo uzamykatelných skříněk. „Užitečná by tu byla také on-line kamera. Za prvé by posloužila k většímu udržování pořádku, zájemci o návštěvu skateparku by pak také v přímém přenosu viděli, jak je momentálně obsazen a v neposlední řadě by jí mohli využít i rodiče,“ navrhl Václav Paták. „To je dobrý nápad, určitě o něm budeme jednat a pokusíme se ho zrealizovat,“ přislíbil radní pro územní rozvoj Filip Hrbek.

Foto: Anna Hrochová a Radim Tuček


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu