Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

kra

Litoměřice mají nové místo k setkávání. Nejen dětem se otevřel Klub KRA

Pro rodiče, jejich děti a pro všechny napříč generacemi je otevřen Komunitní Rodinný Klub K.R.A Litoměřice. Díky významnému přispění města Litoměřice a za podpory jeho zástupců došlo včera v prostorách ZŠ U Stadionu ke slavnostnímu otevření klubu KRA, tedy „Kontaktního Rodičovství Aktivně“.

„Naším cílem bylo vytvořit místo, kde se bude setkávat komunita rodičů a dětí, nejen za sychravého počasí. Takové místo, kde si děti budou moci hrát a rodiče spolu komunikovat, přitom se budou cítit bezpečně, jako doma, společně. Připravujeme také zajímavé rukodělné i vzdělávací workshopy, a to samozřejmě nejen pro rodiče, ale pro kohokoliv,“ přiblížila Alena Talácko Černá, předsedkyně spolu KRA Litoměřice, který za vznikem klubu stojí.

Klub KRA získal velmi silnou podporu litoměřické veřejnosti. Opravy, výmalby, pokládání podlah, montáže, štukování, to vše vznikalo za přispění členů KRA Litoměřice a jeho sympatizantů. Vybavení vnitřních prostor zajistili soukromí dárci.

Město Litoměřice podpořilo vznik Klubu KRA částkou 90 tisíc korun z celkových přibližně 150 tisíc korun.  „Projekt nás ihned zaujal, uvítali jsme jej. Vnímáme, že taková místa v našem městě chybí a chceme podporovat jejich rozvoj. Pro rodiče je nezbytné se setkávat, stále se rozvíjet, vzdělávat, i pro malé děti je setkávání důležité. Proto dál vytvářejme podmínky, zázemí pro tyto skupiny občanů našeho města,“ uvedl místostarosta města Lukas Wünsch a dodal, že v současné době Litoměřice jednají o dalších možnostech vzniku podobných míst, která by podobné služby dále rozvíjela.

Klub KRA vznikl v prostorách Základní školy U Stadionu, na místě bývalé večerky. „Můžeme zde hovořit o průsečíku mezi potřebami maminek i školy, kdy se podařilo najít plnohodnotné uplatnění pro prázdné prostory, jejichž využití nijak nesouviselo se školou či vzděláváním. A to se teď mění,“ dodal radní Litoměřic Filip Hrbek.

Slavnostnímu otevření Klubu KRA byli kromě výše zmíněných zástupců města přítomni také vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče MěÚ Andrea Křížová, ředitel ZŠ U Stadionu Milan Sluka, nejen hudební doprovod zajistil Sváťa Horváth.

Více informací o klubu i jeho provozu najdete na http://kra.wz.cz/ nebo na Facebooku KRA Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu