Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Logo Městských kulturních zařízení

Litoměřice mají galerii pod širým nebem

Od druhé poloviny dubna mají Litoměřice galerii pod širým nebem, takzvanou Open Air Gallery. Výlepové plochy města, které již řadu měsíců zejí kvůli epidemii až na výjimky prázdnotou, tak získávají nový rozměr.

Jako první byla nainstalovaná výstava Nadačního fondu BigMat. Na 26 fotografiích a 26 výlepových místech se mohou zájemci seznámit se čtyřmi příběhy dětí, které pomoc nadačního fondu potřebují.

„Přemýšleli jsme, jak bychom mohli využít 26 výlepových ploch, které vlastní město, a nepoužívá je. Napadlo nás nabídnout je k výstavám,“ vysvětluje smysl celého projektu místostarosta Lukas Wünsch.

Od včerejšího dne je zveřejněná v pořadí druhá výstava, která mapuje průřez tvorbou litoměřického rodáka i fotografa Miroslava Zimmera. Návštěvníci se též mohou těšit na úspěšné protidrogové plakáty, které v minulosti tvořili žáci a studenti litoměřických škol v rámci soutěže Správným směrem organizované městem. Tato výstava proběhne v květnu.

„Problematika drogových závislostí je kontinuální a my jsme touto výstavou chtěli veřejnosti připomenout, aby na ni nezapomněla. Navíc se chceme podělit o úspěšná a velmi hezká díla z každoroční soutěže Správným směrem, kdy studenti a žáci litoměřických škol tvoří protidrogové plakáty. Výtvory vybereme z posledních tří ročníků,“ uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice Renáta Jurková.

Výstava potrvá dva až tři týdny. „Vždy, když se bude blížit konec jedné výstavy a začátek další, budou několik dnů obě výstavy vedle sebe na výlepové ploše. Nechceme jednu strhnout a instalovat okamžitě další,“ upřesňuje realizaci místostarosta Wünsch.

S trasou výstavy a fotografiemi se mohou zájemci seznámit na stránkách Městských kulturních zařízení. Výstavy se budou konat každoročně.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu