Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice jsou stříbrným „Městem pro byznys“

cenamestobyznysmpMěsto Litoměřice se pro letošek stalo v rámci kraje druhým byznysově nejpřívětivějším městem severočeského regionu. Ve srovnávacím výzkumu „Město pro byznys“ skončilo na druhém místě hned za Ústím nad Labem. Třetí příčku obsadil Děčín. Cenu pro Litoměřice včera v Ústí nad Labem převzal místostarosta Pavel Grund. „Těší mě ocenění, které dokazuje, že Litoměřice mají potenciál i v oblasti, v níž v minulosti příliš nebodovaly,“ konstatoval místostarosta.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál všech měst a obcí s rozšířenou působností v České republice. Hodnocení se dělí do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Ve druhé jmenované oblasti, kterou mohou radnice přímo ovlivnit, excelovalo Ústí nad Labem. Druhé Litoměřice, které mají dlouhodobě nízkou míru nezaměstnanosti, bodují především velkým podílem podnikajících fyzických osob, vysokým objemem získaných evropských dotací a vysokými kapitálovými výdaji, které úzce souvisí s přijatými dotacemi z fondů EU. Příjem evropských dotací je přitom podmíněn spolufinancováním dotovaných projektů. Přijaté dotace tak zvyšují investiční výdaje měst, z čehož mají obyvatelé dlouhodobý užitek.

V posledních měsících přitom dochází k dalšímu zintenzivnění spolupráce města s podnikateli. „Na webových stránkách města jsme založili sekci podnikatel, prostřednictvím nového filmu propagujeme naše rozvojové lokality, pořádáme Podnikatelské fórum, spolupracujeme v oblasti elektromobility a podněcujeme mládež ke studiu technických oborů prostřednictvím práce v Technickém klubu mládeže a veletrhu Technodays na Zahradě Čech,“ jmenuje konkrétní aktivity tajemník městského úřadu Milan Čigáš, který právě dnes vedl neformální setkání vedoucích pracovníků úřadu s podnikateli, jehož cílem bylo informovat je o novinkách města a připravovaných změnách, které se jich přímo týkají.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu