Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice hostí evropské strážce přírody z 26 zemí

rangersmpVíce než 130 rangerů ze 26 zemí se zúčastnilo včera v litoměřickém domě kultury slavnostního zahájení čtyřdenní mezinárodní konference strážců přírody. Vysoce kulturní zážitek přinesl hned v úvodu Symfonický orchestr ZUŠ Litoměřice, který vystoupil společně s Festivalovým litoměřickým sborem a sólisty pod taktovkou dirigenta Jiřího Knoteho.

Sálem zněla v podání početného hudebního tělesa kromě jiného i česká a slovenská hymna, neboť pořadatelem akce je jak česká, tak slovenská Asociace strážců přírody. Celkem 26 vlajek jednotlivých zemí svírali v rukou litoměřičtí skauti.

Účastníky hned v úvodu pozdravil prezident International Ranger Federation a zakladatel nadace Thin Green Line Sean Willmore, který přiletěl až z Austrálie, dále představitelé českých a slovenských ministerstev životního prostředí, krajská radní Jitka Sachetová, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a další významní hosté.

Po celodenním programu byla večer na památku významné konference strážců přírody vysazena u Gotického dvojčete lípa, jíž žehnal generální vikář litoměřické diecéze Martin Davídek. Následoval kulturní program.

Cílem setkání nazvaného “Strážci v Evropě - zkoumání nových přístupů v ochraně přírody” je výměna zkušeností mezi strážci přírody jednotlivých zemí a navázání bližší spolupráce nejen v rámci Evropy. Dále dojde k podepsání deklarace o založení Evropské federace strážců a deklarace o spolupráci mezi Evropskými státy v otázkách stráže přírody. Nedílnou součástí akce jsou odborné exkurze do chráněných území.

„Setkání strážců evropských států jsou pořádána Mezinárodní federací strážců pouze jednou za tři roky a o místě konání se vedou dlouhé debaty, neboť je to velice prestižní záležitost pro každý pořadatelský stát. Jsme proto velmi potěšeni, že takovouto událost může hostit právě naše země,“ konstatoval Borek Franěk, předseda Asociace strážců přírody České republiky.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu