Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice čeká událost světového významu. Stanou se místem mistrovství světa v hokejbalu

starosta ladislav chlupac prijal viceprezidenta svetove hokejbalove federace wbhf jaroslava meliskamaleKanada, USA, Rusko, ale i další státy se účastní Mistrovství světa WBHF v hokejbalu. Hostit je budou Lovosice a Litoměřice ve dnech 19. - 25. června 2017. Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč při této příležitosti přivítal hlavní organizátory akce světového významu, viceprezidenta světové hokejbalové federace WBHF Jaroslava Melíška, Jiřího Skřivánka z pořádajícího oddílu Killers Litoměřice a trenéra bronzové juniorské reprezentace z loňského mistrovství světa v Praze. „Jsem velice rád, že se tato akce v Litoměřicích uskuteční,“ zhodnotil starosta Litoměřic myšlenku vrátit světový hokejbal do Litoměřic po téměř dvaceti letech. V roce 1998 ještě v tzv. „průvan aréně“, jak se tehdy zimnímu stadionu říkalo, dokázala Česká republika získat titul mistrů světa.

V samotných Litoměřicích se přitom odehraje okolo 15 zápasů. „Všechny tyto zápasy budou pro veřejnost zdarma,“ upozornil Jiří Skřivánek.

Této skutečnosti nahrává také schválení dotace potřebné pro úpravu povrchu v hokejbalové aréně v Litoměřicích. „Máme od města přislíbeno 350 tisíc korun, zbylých 350 tisíc by měl Slavoj bezúročně splácet. Vstřícnou nabídku ze strany města musí ale ještě schválit vedení Slavoje,“ vysvětlil Jiří Skřivánek.  Radost z podpory Litoměřic i Lovosic neskrýval ani viceprezident federace Jaroslav Melíšek, který na setkání přijel z Bratislavy. „Původně se mělo hrát mistrovství v Číně, ale nedokázali jsme se dohodnout na podmínkách a pro řadu týmů by byl turnaj finančně neúnosný. Proto jsme požádali Jirku Skřivánka o organizaci u vás v Českém středohoří. Prošel jsem si oba areály, setkal jsem se se zástupci obou měst a mohu říci, že přípravy zatím běží podle plánu. Všichni hráči se mohou těšit na velmi pěkný turnaj,“ zhodnotil Jaroslav Melíšek cestu do dějiště šampionátu.

V Litoměřicích se představí týmy mužů, žen a masters. Celkem se město zaplní přibližně šesti sty hráči a stovkami jejich fanoušků. Již nyní je řada hotelů na tento termín plně obsazena. „Hokejbal je amatérský sport a mistrovství chceme udělat jako parádní dovolenou pro hráče, propagovat náš region a hokejbal. Samozřejmě očekáváme také velký přínos pro obchodníky v obou městech,“ upozornil Skřivánek na důvod, proč se do takto velkého podniku pustil.

Více se o plánovaném mistrovství dozvíte zde.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu