Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřice bodovaly v soutěži Zlatý erb

zlaty erb2017mpLitoměřice patřily mezi nejúspěšnější města soutěže Zlatý erb. Získaly hned dvě pomyslné medaile – zlatou a stříbrnou. Vyhlašování výsledků jubilejního 20. ročníku soutěže se uskutečnilo dnes v Krajském úřadu Ústeckého kraje.

 

Město Litoměřice ovládlo kategorii „Smart City a nejlepší elektronická služba“. První místo získala služba „Litoměřice: Komunitní plánování sociálních služeb“ a druhé „Geoportál – rozcestník mapových služeb“. Ocenění převzali tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš a vedoucí oddělení informačních technologií městského úřadu Leona Slabochová.

„Služby byly označeny jako uživatelsky přívětivé. Máme tedy nejlepší elektronickou službu na webu města. Oceněný Rozcestník přináší přehled mapových aplikací, například kde je ve městě vyhrazené parkovací stání pro osoby se ZTP. Nejen tímto je propojen s druhou zlatě oceněnou službou Komunitní plánování sociálních služeb,“ informoval tajemník Milan Čigáš.

 Zlatý erb je populární soutěž o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace. Celkově se letos zapojilo 430 projektů ze všech 14 krajů České republiky. „Litoměřice: Komunitní plánování sociálních služeb“ postupuje do celostátního kola, které se bude konat v rámci konference „Internet ve státní správě a samosprávě“ 9. dubna v Hradci Králové. Další želízko v ohni jsou webové stránky litoměřického informačního centra „Turistický a informační portál", které se budou ucházet o Cenu ministryně pro místní rozvoj.

Městský úřad v Litoměřicích neustále zkvalitňuje své služby. Důkazem toho je nedávno spuštěná služba Tichá linka nebo rozklikávací rozpočet. Dalším chystaným projektem je UtilityReport, který bude cílit na stavebníky. Jde o bezplatný způsob podání žádosti o vyjádření správcům všech inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut.

Město bylo oceněno mnohokrát. Například v březnu roku 2016 získaly webové stránky města druhé místo v soutěži „Parádní web“ vyhlašované Ministerstvem vnitra ČR. V roce 2013 v soutěži Zlatý erb obsadilo třetí místo v kategorii Nejlepší elektronické služby za mapy bezbariérových tras.

I letošnímu ročníku soutěže Zlatý erb poskytují podobně jako v minulém roce oficiální záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

Text pod foto 1: Na snímku zleva vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková, tajemník Milan Čigáš a vedoucí oddělení informačních technologií Leona Slabochová při prezentaci získaných ocenění.

Foto 2: Zástupci příslušných odborů v čele se starostou města Ladislavem Chlupáčem představují získaná ocenění. 

Foto: Anna Hrochová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu