Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autobusy Litoměřice - Praha

Litoměřice a Prahu propojí nová mezikrajská autobusová linka

Spojení mezi Ústeckým a Středočeským krajem tvoří významnou část veřejné dopravy. V reakci na náhlý nárůst cen přepravy komerčního dopravce BusLine LK i rozhodnutí o ukončení jeho činnosti, propojí oba kraje od podzimu nová mezikrajská autobusová linka 413 spojující Litoměřice a Prahu zajišťovaná oběma kraji.

„Jsem velmi rád, že jednání došla do zdárného konce. Chtěl bych poděkovat všem, jež se na tomto podíleli. Zvláštní dík pak patří oběma krajům, které se k problému postavily čelem a umožnily linku zřídit. Věřím, že našim občanům pomůže,“ sdělil Jiří Adámek, místostarosta města.

Nová linka nabídne cestujícím ve všedních dnech 13 spojů v časech od 4:50 do 20:50 ve směru do pražských Letňan a 13 spojů v časech od 6:05 do 22:35 z Letňan do Litoměřic. Autobusy budou ve všedních dnech vyjíždět z autobusového nádraží v Litoměřicích, o víkendu se navíc cestující svezou až na horní nádraží, kde bude zajištěn přestup na linku U11 ve směru Úštěk, stejně jako na spoje přijíždějící od Úštěku.

Linka bude kopírovat trasu současné linky 909 s několika změnami. Nově bude například zastavovat v zastávce Doksany –⁠ škola a obslouží zastávky v centrech obcí Dušníky a Ledčice. Kromě toho v atraktivních časech pro školní docházku obslouží vybrané spoje i zastávku u Základní školy Straškov-Vodochody.

Jízdní řád ke stažení zde!

Vedle zajímavého spojení nabídne linka 413 také službě plně integrované linky, na níž bude tarif DÚK platit z Litoměřic po Novou Ves, tarif PID pak v celé délce trasy. Do Prahy se cestující podívají za 90 Kč (mají-li již zakoupenou jízdenku v Praze) nebo za 130 Kč s jízdenkou pro celou Prahu. Za 240 Kč se pak mohou cestující vypravit na výlet do Prahy na celý den, využívat výhod hromadné dopravy hlavního města, a ještě se na ní vrátí domů do Litoměřic. Kromě jednotlivého jízdného si mohou pořídit i jízdenky časové – měsíční, čtvrtletní i roční, k nimž se přirozeně váží slevy dle platných smluvních a tarifních podmínek DÚK a PID.

V květnu proběhla mezi oběma kraji závazná jednání, na nichž byly vyjasněny technologické a ekonomické kroky nutné k zavedení nového spoje. Ústeckým krajem byla představena první verze jízdního řádu, která byla dopravními technology obou krajů dovedena do stávající podoby tak, aby zajišťovala nejen spojení mezikrajské, ale doplňovala existující vnitrokrajská spojení. Náklady na linku 413 budou do konce roku činit 1 580 171,55 Kč. Záměru vyjádřili podporu také představitelé samospráv dotčených obcí.

Vzhledem k tomu, že bude nově zařazená mezikrajská linka 413 zajišťovat mj. i přepravu žáků do základních škol a do odborných učilišť, začne jezdit 2. 9. 2023. Platná licence dopravce BusLine LK, s. r. o., k provozování linkové dopravy v relaci Praha – Litoměřice, končí dne 1. 9. 2023.

S využitím tiskové zprávy Ústeckého kraje
Ilustrační foto: pixabay.com


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu