Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ukliďme Litoměřice

Litoměřice a okolí uklízelo několik stovek dospělých i školáků 

Školy, organizace, pracovníci městského úřadu i jednotliví dobrovolníci. Ti všichni se zapojili do dubnové kampaně „Ukliďme Litoměřice“. Uklízelo se po celém městě a jeho okolí.

Pracovníci odboru životního prostředí se vydali podél tratě od budoucího parkoviště v Husově ulici po přechod pro pěší u horního nádraží. V této lokalitě nalezli kuriózní odpady jako sportovní kočárek, matrace a čelo postele. V keřích naproti bývalé Osevě pak devět injekčních stříkaček, které zlikvidovala městská policie. 

Dobrovolníci a podporovatelé Hospice sv. Štěpána, v čele s Marií Mazancovou, se pustili do úklidu cyklostezky podél Ohře od soutoku až k pietnímu místu do Terezína. Zde byl velký nepořádek po bezdomovcích, a to zejména stany, deky, polštáře a spousta odpadků. Raritou byla záchodová mísa. „Je až s podivem, že se někomu chce tahat do přírody s tak těžkou věcí, když může tento druh odpadu odevzdat zdarma ve sběrném dvoře v Litoměřicích,“ poznamenala Miroslava Jirků, referentka státní správy ochrany ovzduší odboru životního prostředí městského úřadu. 

Členové litoměřického zastupitelstva mládeže zvelebili přírodu v části koryta Pokratického potoka od pokratických závor až ke kapličce. Našli zde spoustu obalů od nápojů a potravin nebo krabičky od cigaret. „Jejich přáním je, aby se obyvatelé našeho města chovali tak, aby nebylo podobných akcí a kampaní vůbec třeba,“ doplnila Miroslava Jirků. 

ZŠ Havlíčkova pojala úklid města jako celoškolní akci, jednotlivé třídy se rozešly na různá místa. Uklízely např. cyklostezku ze Střeleckého ostrova až za vodní elektrárnu, cyklostezku směrem k čistírně odpadních vod, dále pak Mostnou horu, Jiráskovy sady, trasu k Pokratickému rybníku a směrem na Skalici, cestu na Kočku, Bílé stráně, parkány, sídliště Cihelna a Družba či Dómské náměstí. Kromě drobného odpadu (plastové lahve, plechovky a spousty obalů od potravin) žáci přírodu vysvobodili od několika bot, pneumatik nebo železné trubky. 

Studenti Gymnázia Josefa Jungmanna čistili lokalitu za obchodním centrem Na Soutoku. Pracovalo zde šest tříd a jednalo se o nejvíce znečištěnou lokalitu, co se množství odpadu týče. Žáci naplnili celý kontejner odpadem (dveře, palety, koberce, matrace aj.) o celkové hmotnosti 1,32 tuny. I na tomto místě bylo nalezeno několik injekčních stříkaček.  

Organizace Naděje se svými klienty uklízela za dolním Penny marketem, Střelecký ostrov, dále pak Mostnou horu a okolí ubytovny v ulici Purkyňova. Žáci dvou tříd ZŠ Boženy Němcové uklidili okolí Pokratického potoka od Werichovy ulice směrem k závorám a okolí trati v ulici Seifertova. Mezi jejich „úlovky“ patřily pneumatiky, rezavé kolečko, brusle a spousta drobného odpadu. Zástupci spolku Kinoostrov pracovali v areálu letního kina a jeho okolí. Dalšími účastníky akce byli zahrádkáři v lokalitě u Richardu.  

TOM Litomíci pojali úklid tento rok s heslem: „Každý si uklidí před vlastním prahem“. „Tímto heslem by se měli řídit všichni občané města a být ohleduplní k přírodě. Děkujeme všem, jimž není nepořádek ve městě lhostejný a zapojili se do této akce,“ uzavřela Miroslava Jirků. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu