Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřičané volají po modernizaci krytého plaveckého bazénu

dimpLitoměřičané, kteří se včera odpoledne zúčastnili v domě kultury veřejného diskusního fóra „Desatero problémů“, si přejí zrekonstruovat krytý plavecký bazén. Myšlenka, která vznikla u diskusního stolu zaměřeného na sport, kulturu a volný čas, získala v závěrečném hlasování nejvyšší podporu. „Lidé navrhovali rekonstrukci stávajícího bazénu a zároveň jeho dostavbu směrem do zadní části objektu, kde je nyní tenisové hřiště. Došlo by k rozšíření služeb například pro seniory nebo rodiny s dětmi. A to tak, aby i v době probíhajícího plaveckého výcviku mohl být bazén otevřen veřejnosti. Což je nyní nemožné,“ charakterizoval myšlenku diskusi přítomný vedoucí plaveckého bazénu Ladislav Beneš.

Vedení radnice nápad překvapil. Zazněl totiž poprvé. „Dosud není takový projekt součástí zásobníku projektů města, neexistuje žádná studie. Myšlenka určitě nezapadne, nicméně k realizaci v nejbližších dvou letech nedojde, protože před námi stojí řada rozpracovaných projektů, jako je například stěhování základní umělecké školy do centra města,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.

Na druhém místě se umístil požadavek na dodržování městských vyhlášek ze strany městské policie, a to s akcentem na pejskaře. Třetí nejvyšší počet hlasů získala výstavba startovacích bytů navržená mladými zastupiteli. V závěsu se umístil požadavek na vybudování nového skateparku, vznik studentského portálu se seznamem brigád a seniorparku s cvičícími a herními prvky.

Novinkou letošní diskuse se stalo tzv. participativní rozhodování. Účastníci fóra prvně vybrali jeden z projektů, který městskému úřadu předložili k realizaci a označili za prospěšný sami obyvatelé. Náklady na realizaci přitom nesměly přikročit 150 tisíc korun. Autoři své projekty sami představili. V závěrečném hlasování nejvyšší podporu získalo rozšíření dětského hřiště na Mostné hoře navržené Petrem Panašem. K realizaci podle starosty Ladislava Chlupáče dojde v průběhu léta. Litoměřická radnice tak pilotně zavedla novou formu zapojování veřejnosti do rozhodování o rozvoji města.

Kromě nově definovaných problémů starosta Chlupáč informoval účastníky fóra i o tom, jak jsou plněny požadavky obyvatel, které vyplynuly z loňské diskuse. „Na omezení vjezdu nákladních aut do centra pracujeme tak, aby s tím související dopravní opatření byla realizována zhruba v polovině letošního roku. Co se týče revitalizace tržnice, proběhlo veřejné projednání a máme připravený projekt. Dále jsme vyslyšeli přání mladých lidí a zavedli připojení k internetu v Jiráskových sadech,“ vyjmenoval starosta způsob řešení předních TOP problémů definovaných loni.

Diskuse s veřejností splnila účel. „Účast obyvatel se každoročně zvyšuje. I letos přišlo diskutovat více než dvě stě obyvatel města,“ dodal politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann. Definované problémy následně ověří anketa, která bude probíhat na webových stránkách Zdravého města Litoměřice (zdravemesto.litomerice.cz), stejně jako sociologický průzkum uskutečněný v květnu na reprezentativním vzorku 500 obyvatel.

divp

divp1

divp2


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu