Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

×

Varování

JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: [ROOT]/images/Fotogalerie/1202117listopad

×

Oznámení

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

skauti

Litoměřičané si dnes připomínají 17. listopad

Státní hymna v podání pěveckého sboru Cantica Bohemica dnes v den státního svátku rozezněla Mírové náměstí v Litoměřicích. Litoměřičané si pod bronzovou trikolorou připomněli 17. listopad jako den, který se dvakrát nesmazatelně zapsal do dějin českého národa. Poprvé v roce 1939, podruhé o padesát let později v roce 1989.

„Vždy u toho byli studenti a vždy šlo o vystoupení proti totalitnímu systému,“ připomněl litoměřický radní a historik Filip Hrbek. Pro bývalého mluvčího Občanského fóra a disidenta Alexandra Vondru pak 17. listopad znamená svobodu. „Svobodu národa, který může volně dýchat a jít směrem, který si sám vytyčí,“ zmínil ve svém projevu litoměřický europoslanec Vondra, po němž se závěrečného slova ujal zakladatel OF na Litoměřicku, disident a bývalý senátor Zdeněk Bárta. Ten volil i ostřejší slova na adresu současné společnosti, která se podle jeho názoru vzdálila Havlovým myšlenkám.

Akci, jíž se zúčastnila zhruba stovka lidí, pořádalo město Litoměřice a Nadační fond Kalich. Mnozí z nich se pak v čele s litoměřickými skauty vydali do parku Václava Havla k bronzové bustě prezidenta, jehož nedožité 85. narozeniny jsme si v říjnu připomněli.

Odkaz Václava Havla bude v Litoměřicích rezonovat i o několik málo dní později. V pondělí 22. listopadu se totiž v hradním sále Kulturního a konferenčního centra uskuteční projekt nazvaný Dopisy OLZE, v němž zazní písně Dvořáka, Janáčka, Smetany a Müllera. Pořadem, v němž vystoupí mezzosopranistka Eva Garajová a harfistka Zbyňka Šolcová, provede herečka Valérie Zawadská.

 

{gallery}1202117listopad{/gallery}


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu