Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Akce v listopadu

Listopadový program MKZ byl nabitý hvězdami a tancem

Lucie Bílá, Michal David. Nejen tyto dvě hvězdy zpestřily listopadový kulturní program v Litoměřicích. Přípravy na vánoční trhy vrcholí a tým Městských kulturních zařízení jede naplno.

V Kulturním a konferenčním centru měsíc listopad zahájil recitál legendární české slavice Lucie Bílé. Ta vystoupila za klavírního doprovodu Petra Maláska. Jedinečnou atmosféru večera navíc podtrhl chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri. O několik dní později rozezvučely sál kulturního centra oblíbené hity diskotékové legendy Michala Davida. Vystoupil s kapelou Kvatro, která ho doprovázela i na úspěšných Open Air Tour. Za nejmenšími diváky zase přijela do Litoměřic Míša Růžičková s písničkovou a taneční show.

Taneční kurzy pro dospělé probíhající od září završila 24. 11. prodloužená lekce. Závěrečný večer si tanečníci perfektně užili. Předvedli standardní tance, moderní, latinskoamerické, ale třeba i country a mazurku. Ke konci se blíží také taneční kurzy pro mládež. V sobotu 12. 11. proběhla již druhá prodloužená, tentokrát květinová. Pánové obdarovali své tanečnice květinou a ty jim na oplátku věnovaly tanec. Závěrečný věneček proběhne v sobotu 3. 12. Věnečkem to však končit nemusí. Už teď se mohou kurzisté hlásit do tanečních pro pokročilé, které budou probíhat od ledna až do března.

V oslavách 200 let založení pokračovalo Divadlo Karla Hynka Máchy. V komedii o dvou hercích nazvané Dokonalá fraška dokázali její hlavní aktéři rozesmát celé publikum. V současné době je stále možné v prostorách divadla zhlédnout výstavu mapující jeho historii. Probíhat bude až do 31. prosince.

Obzvláště kulturní byl listopad v Kině Máj, do kterého zavítal Pražský filmový orchestr. V poutavém propojení smyčcového orchestru, klavíru a bicích nástrojů zazněly tóny z titulů jako jsou Piráti z Karibiku, Star Wars, Game of Thrones nebo Alenky v říši divů, Návratu do budoucnosti a filmového muzikálu Kráska a zvíře. Koncert filmové hudby vyprodal celý sál. Plné hlediště bylo i při vystoupení Michala Nesvadby, který se
svými mazlíčky potěšil i rozesmál nejmladší publikum.

Ve znamení charity se nesla benefiční aukce pořádaná Diakonií v důstojném prostředí konferenčního sálu hradu. Vynesla krásných 900 tisíc korun. Výtěžek z aukce putoval na stavbu chráněného bydlení určeného mentálně handicapovaným lidem. Celým večerem se šarmem sobě vlastním provedla francouzská herečka a zpěvačka Chantal Poullain.

Listopad na výstavišti Zahrada Čech se nesl ve znamení vzdělání. Uskutečnila se zde totiž výstava škol, na které se prezentovalo několik desítek středních škol a učilišť z Ústeckého kraje. Žáci 9. tříd tak na jednom místě zjišťovali, co studium na jednotlivých školách obnáší, dostali příležitost vyzkoušet si některé dovednosti a zeptat se na to, co je zajímá.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhlo 27. 11., tedy o první adventní neděli. Mírové náměstí zaplnily tisíce lidí. Kulturní program probíhal od 15 až do 18.30 hodin. K navození vánoční atmosféry přispěl pěvecký sbor Hlásek i Podřipský žesťový kvintet. Pro děti byly připravené soutěže a pohádka. S vánočně laděnými písněmi vystoupil i zpěvák Stanislav Hložek. V 18 hodin vánoční strom rozsvítil starosta města Radek Löwy a  místostarosta Jiří Adámek společně s ředitelkou MKZ Michaelou Mokrou.

Rozsvícením vánočního stromu však adventní akce na Mírovém náměstí nekončí. Již 9. prosince budou zahájeny až do 23. prosince každodenně probíhající vánoční trhy s pestrým kulturním programem. „Chybět nebude ani oblíbené zdobení vánočních stromků litoměřickými mateřskými školami, Ježíškova pošta nebo fotokoutek v novém kabátě. Rozsvítí se i zbývající vánoční výzdoba Mírového náměstí. Zastavte se v
této nelehké době a užijte si s námi vánoční veselí,“ zve ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

Autor: Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice
Foto: Archiv MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu