Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dětský domov

Lístky na zábavný festival udělaly v dětském domově radost

Radost z volných vstupenek na blížící se zábavný festival Bezva Fest mají děti z Dětského domova v Litoměřicích. Lístky pro všech 24 dětí a 9 tet dostalo zařízení jako dárek od vedení města, nákup tolika vstupenek by si totiž samo dovolit nemohlo.

Do domova pod Mostnou horou dětem ve čtvrtek odpoledne donesl starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč společně s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renatou Jurkovou.

„Užijete si to děti, je to prima akce. Dobře, že je covid už pryč a Bezva Fest může konečně proběhnout a vy na něj můžete zajít,“ popřál dětem z domova starosta.

Zástupkyně ředitelky domova Eliška Harmanová připomněla, že zařízení si spolupráce s městem, a také s oddělením sociálně právní ochrany dětí, velmi váží.

Na akci, která se uskuteční v sobotu 18. června na Střeleckém ostrově, se těší i starší kluci Petr, Robert a Matěj. „Určitě chceme zajít do herní zóny a vidět Taryho,“ zmínili chlapci známého parkouristu a youtubera. Děvčata Adéla s Maruškou jsou zase natěšené na dívčí hudební skupinu Lollipopz. „Ale půjdeme i na Taryho a atrakce,“ shodly se.

Mimo festivalu se děti v domově těší také na nadcházející letní prázdniny. Jak přiblížila zástupkyně ředitelky Eliška Harmanová, čeká je řada aktivit, hlavně táborů. Kromě těch klasických, také ty tematické, které souvisí s kroužky, jež děti navštěvují. 

„Děti, kterým je nad 15 let, vyrazí kromě táborů díky nadaci Srdce na dlani na konci srpna také na brigádu, kde si vyzkouší, jaké to je pracovat a vydělají si. V září pak v rámci programu Erasmus pojedou čtyři naše děti na studijní pobyt do Maďarska,“ popsala zástupkyně.

V domově žije v současné době 24 dětí, jeho kapacita je tak naplněná. Děti jsou rozděleny do tří rodinných skupin, kde se o v bytech s kuchyní starají tety. Kromě nich docházejí s dětmi pomáhat také dobrovolnice z litoměřického gymnázia či z pedagogické školy.

„Právě pedagogická škola, tu v letošním roce měla poprvé praktické maturity a myslím, že se to hodně povedlo. V rámci praxe k nám dochází také studentky z UJEP. Všichni jsou pro nás velkým přínosem,“ zmínila Eliška Harmanová.

Děti v závislosti na věku navštěvují buď mateřské nebo školy. Část dětí pak speciální či praktickou školu.

„Máme se všemi velmi dobrou spolupráci. Paní učitelky ze škol i školek i vedoucí kroužků v Rozmarýnu, kam děti chodí na kroužky, jsou úžasné,“ pochvaluje si zástupkyně.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu