Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lidé vítali jaro v hradu

V pořadí čtvrtý ročník Velikonočního jarmarku řemesel a ručních dovedností se uskutečnil v sobotu 28. března v litoměřickém hradu. Zúčastnily se ho téměř čtyři desítky vystavovatelů. Děti tvořily v devíti dílničkách výrobky s velikonoční tematikou.

Nechyběl kulturní program, který zahájila přednáška historika o stavbě hradu. Poté se uskutečnila komentovaná prohlídka objektu. Následovalo hudební vystoupení Litoměřického hlásku. Přítomné děti pobavila veselá Velikonoční pohádka v podání divadla Loudidlo. Odpoledne patřilo Základní umělecké škole Litoměřice, jejíž žáci a učitelé nejprve zahráli několik písní na zobcové flétny, akordeon a kytaru. Na jevišti je poté vystřídal soubor Mladivadlo s absurdní drobničkou Jeana Tardieu „Osvald a Zinajda mluví stranou".

Celý hrad ožil stánky s krásnými velikonočními výrobky, mezi nimiž nechyběla keramika, živé květiny, domácí sirupy, výrobky z proutí a ručního papíru či netradiční drátěné šperky.
„Novinkou letošního ročníku byla soutěž vystavovatelů o nejkrásnější výrobek s tematikou hradu nebo města," informovala Martina Vondráková, marketingová manažerka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které akci pořádalo. Titul nejkrásnější výrobek nakonec v hlasování návštěvníků získal hrad vyrobený z perníku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu