Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lidé v parku vzpomínali na Václava Havla

hmpNěkolik desítek lidí si v pondělí v parku Václava Havla připomnělo 5. výročí úmrtí prvního českého prezidenta. Nešlo o klasický pietní akt, neboť toto setkání se neslo v duchu sváteční a odlehčené nálady, tak jak by si Václav Havel jistě přál. Dlouholetý ředitel litoměřického úřadu práce Ivan Vilím, který přišel s krátkými kalhotami, konstatoval, že osobnost jeho formátu našemu státu velmi chybí. Bývalý senátor a disident Zdeněk Bárta zase přečetl několik slavných Havlových citátů. Radní Pavel Kejř (viz úvodní foto) pustil 26 let starý úryvek z prezidentova prvního novoročního projevu.

Bývalý senátor, disident a Havlův přítel Alexandr Vondra ale ve svém proslovu kromě jiného naznačil, že Václav Havel by se stavem současné České republiky nebyl spokojen. „Lidem už stát zase nevěří. Chce je kontrolovat na každém kroku a nejrůznějšími nařízeními a zákazy osekává svobodu,“ konstatoval. Místostarosta Karel Krejza ale vzápětí dodal, že i přesto je třeba si uvědomit, jak dobře se lidem v České republice žije, ekonomika vzkvétá a máme jednu z nejnižší nezaměstnanosti v Evropské unii.

Na závěr zněla potemnělým parkem Václava Havla hymna, kterou si lidé společně zazpívali, i zvuky spojené s otevíráním piv, jimiž si účastníci vzpomínkové akce na závěr připili.

Akci již popáté organizoval Nadační fond Kalich ve spolupráci s městem Litoměřice. Opět se tak stalo u bronzové busty akademické sochařky Alžběty Kumstátové, kterou před lety u ní nechaly Kalich a město vyrobit.

hvp

hvp2

hvp4

hvp5

hvp6


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu