Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lidé diskutovali o 5. etapě regenerace pokratického sídliště

pokrmpTři desítky obyvatel pokratického sídliště se včera sešly na rohu ulic Janáčkova a Alfonse Muchy se zástupci města Litoměřice. Přijaly pozvání radnice na diskusi o budoucí podobě revitalizace lokality zahrnuté do 5. etapy pokratického sídliště.

 

Odpadkové koše, travnatá plocha pro volný pohyb dětí místo chystané výsadby květin a bylinek, zastínění rekonstruované zóny zelení, herní prvky pro děti, případně zjednosměrnění ulice A. Muchy s cílem zvýšit počet parkovacích míst, kterých je zde akutní nedostatek. Tyto a další náměty zaznívaly na včerejším setkání. „Jsme za ně rádi, proto jsme obyvatele této lokality pozvali. Je ale zřejmé, že nelze vyhovět všem,“ konstatoval místostarosta Václav Červín poté, co se diskutovalo i o přítomnosti laviček. Starší lidé po zvýšení jejich počtu volají, další je nechtějí, protože tam posedává hlučná mládež ....

Každopádně dojde k rekonstrukci zdejšího dětského hřiště, doplnění odpočinkové plochy, venkovních prvků pro mládež, opravě pěší komunikace, k prořezu a výsadbě zeleně, doplnění městského mobiliáře, změnám v parkování a vybudování dvou přechodových míst. Projektant Otakar Berdych v této souvislosti upozornil, že řadě úprav brání inženýrské sítě.

„Sdělit radnici své názory na chystaný projekt ještě lze prostřednictvím anketních lístků, které je možno odevzdat ve vinotéce U Kapličky nebo v anketě probíhajících do 15. dubna na webových stránkách města,“ upozornil stavební technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík.

Zatímco projektové práce na realizaci páté etapy teprve budou finišovat, stavební práce související s revitalizací 4. etapy sídliště začnou zřejmě již za několik dní. Týkají se regenerace ulice Ladova, A. Muchy, Hynaisova. Spočívají ve zkvalitnění a zatraktivnění veřejných prostorů, návrhu nových pěších spojení s důrazem na jejich bezbariérové řešení, opravě stávajících cest, rekultivaci a doplnění městské zeleně, doplnění městského mobiliáře a vzniku nových těžišť veřejného prostoru, nabízejících drobné sportovní využití (víceúčelové hřiště) lákajících k odpočinku a relaxaci. Cílem je také zpřehlednění a zbezpečnění pěších tras dětí do školky a školy v této lokalitě. Projekt řešeného území zahrnuje zejména opravu pěších komunikací, zvelebení ploch před bytovými domy, návrh parkování, doplnění zeleně.
V té souvislosti ukončí provoz vietnamský stánek, na jehož místě budou vybudovány podzemní kontejnery.

„Město i pro letošní rok získalo ze Státního fondu rozvoje bydlení dotaci ve výši 6 milionů korun, přičemž zhruba stejnou částku přidá na realizaci projektu ze svého,“ informoval místostarosta Václav Červín.

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu