Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Lidé bez domova uklízeli černou skládku

cernaskladkampObrovský kus práce udělali ve včerejším horkém dni lidé bez domova, klienti domu NADĚJE v Litoměřicích. Od rána dobrovolně odklízeli černou skládku na Dělové cestě a naplnili celý kontejner.

 

Úklid vytipovaných černých skládek pořádá NADĚJE každoročně ve spolupráci s Odborem životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích. „Naši klienti mají tyto akce opravdu rádi. Přihlásilo se mnoho zájemců, dokonce se ani nedostalo na všechny dobrovolníky,“ popsala velký zájem Renáta Langer, pracovnice NADĚJE, která se také zapojila do práce. Úklidu se zúčastnili pouze lidé bez domova, žijící na ulici. Jednou z nich je například Pavlína Tamášová. Odklízení skládek se účastní pravidelně už několik let. Vysvětlila, čím je pro ni akce tolik důležitá. „Lidé si na nás na ulici ukazují a pohrdají námi. Nikoho ale nenapadne, že můžeme být i užiteční,“ uvedla žena a dodala, že práce je pro ni i ostatní zábavou. „Je to pro nás zážitek, baví nás to,“ potvrdila.

Akci podporuje Zdravé město Litoměřice. „Za tuto spolupráci jsme moc rádi. Každá pomoc v tomto směru je užitečná,“ poděkovala pracovníkům Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města.

Vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích Pavel Gryndler poukázal na problém zakládání černých skládek a možnost odvážení odpadů do sběrného dvora. „Není nutné, aby lidé vozili odpadky do přírody. V Litoměřicích již několik let funguje sběrný dvůr, kam mohou obyvatelé vozit prakticky jakýkoliv druh odpadu. Je otevřený pro všechny a jeho pracovníci každému rádi pomohou,“ připomněl vedoucí Gryndler. Druhy odpadů přijímaných ve sběrném dvoru jsou uvedeny zde.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu