Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tyršův most

Lidé bez domova na ulici v mrazech přespávat nemusí

Město Litoměřice se dlouhodobě snaží, aby ve městě fungovaly adekvátní sociální služby pro všechny, kteří je potřebují. To se týká i problematiky lidí bez domova. Sociální pracovníci města se je v dostatečném předstihu ještě před nástupem mrazivého počasí snažili motivovat k přípravě na zimu. Zejména pak k tomu, aby si včas zajistili bydlení, neboť s příchodem mrazů se dostupné kapacity rychle plní.

Jak připomněla vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích Renáta Jurková, při práci s touto cílovou skupinou sociální pracovníci odboru úzce spolupracují s pracovníky terénního programu litoměřické pobočky organizace Naděje, kteří jsou s lidmi bez domova v každodenním kontaktu a poskytují jim základní potravinovou pomoc, ošacení či sociální poradenství.

„Stejně tak naši sociální pracovníci spolupracují s Charitou Litoměřice, která provozuje nejen terénní službu, ale také noclehárnu pro pět osob, azylový dům pro muže, nízkoprahové denní centrum určené jak pro muže, tak i pro ženy a v případě mrazivého počasí poskytuje i možnost přespání na takzvané krizové židli,“ doplnila další dostupné služby místostarostka Alena Rožcová, jež má v gesci sociální oblast.

Další pomocnou rukou je i charitní šatník, je možné bezplatně získat teplé oblečení nebo nouzové přístřešky, takzvané Iglou, v nichž mohou přenocovat lidé, kteří z různých důvodů nechtějí nebo nemohou využít azyl či noclehárnu. Disponuje jimi Charita Litoměřice i Naděje. Do určité míry s lidmi bez domova pracuje i litoměřické K-centrum.

„Podle odhadu je v současné době v Litoměřicích kolem 15 osob bez přístřeší. Jejich počet však stále kolísá podle toho, jak tyto osoby migrují. Mezi bezdomovci se však najdou i tací, kteří pomoc sociálních pracovníků odmítají, a svou situaci řeší sami a po svém,“ upozornil sociální pracovník města Pavel Kolařík s tím, že tito lidé jsou o možnostech využití dalších služeb informováni a podle okolností terénními pracovníky neziskových organizací pravidelně monitorováni, tak aby jim v případě potřeby mohla být poskytnuta další pomoc.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu