Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahájení turistické sezony

Letošní turistickou sezonu zahájíme v Litoměřicích pestrým programem

Májový jarmark na nádvoří hradu u Tyršova náměstí, výletní jízdy vláčkem zdarma, prohlídky hradních expozic, mimořádně zdarma prohlídka Minimuzea železnice, Galerie marionet, Dílny ručního papíru, ale i soutěžní karty o rodinné vstupné na rodinný festival Bezva Fest a mnohé další. Takové bude 1. května v Litoměřicích zahájení letošní turistické sezony.

„Program společně s Městskými kulturními zařízeními a Destinační agenturou České středohoří tentokrát cílíme hlavně na rodiny s dětmi,“ uvedla vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová.

Program na hradním nádvoří začíná ve 13 hodin. Až do 18. hodiny se postupně na podiu vystřídá řada hostů, včetně zpěvačky Yvetty Blanarovičové, vystoupí mladí hudebníci ze základní umělecké školy, divadelníci apod. „Dále chystáme zdarma kostýmované prohlídky hradu, vč. všech expozic, kdy jednou z hlavních novinek je přesun expozice o pivovarnictví do hradu. Zároveň během programu představíme společně s Adélou Markovou novou QR hru Liťáček,“ informovala ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

V informačním stánku města na Tyršově náměstí si zájemci budou moci od 13 do 14.30 hodin vyzvednout soutěžní kartu. Po jejím předložení mají příležitost mimořádně zdarma zavítat do Minimuzea železnice u Kávy s párou, do Galerie marionet na hvězdárně nebo Dílny ručního papíru ve Velké Dominikánské ulici. Zde po prohlídce dostanou razítko do karty, kterou je možno poté odevzdat až do 16.30 hodin v infostánku na Tyršově náměstí. V 17 hodin pak proběhne slosování, mj. i o dvě rodinné vstupenky na Bezva Fest. Tedy největší rodinný festival v České republice pořádaný Bezva partou, která je partnerem otevření turistické sezony.

Od 13.30 do 18 hodin bude v centru Litoměřic zdarma jezdit výletní turistický vláček, do kterého bude možno nastoupit na Tyršově nebo na Lodním náměstí, tedy v blízkosti Minimuzea železnice.

Den zakončí v 18 hodin začínající vernisáž výstavy fotografií Rainera Bacha na vlakovém nádraží Litoměřice – město. Půjde o první výstavu fotografa, cizince žijícího v Litoměřicích, jehož obliba a prestiž rychle roste díky novým a neotřelým pohledům na město.  

Autor: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu